Połączenie Orlenu i PGNiG do końca roku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Daniel Obajtek

Warszawa, 20.06.2022. Prezes zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek podczas konferencji prasowej / Fot. PAP/Paweł Supernak Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

PKN Orlen i PGNiG podpisały plan połączenia spółek. Według przewidywań, fuzja ma zostać ostatecznie sfinalizowana w październiku-listopadzie 2022 roku.

Zobacz także: PiS: Magazyny gazu są pełne. “Propaganda sukcesu”? [+FOTO]

Na mocy podpisanego planu połączenia, w zamian za jedną akcję PGNIG, jak poinformowały obie spółki, jego akcjonariusze otrzymają 0,0925 akcji Orlenu.

Przy czym liczba przyznanych Akcji Połączeniowych stanowić będzie liczbę naturalną, a w zamian za nieprzyznane ułamki Akcji Połączeniowych wynikające z zastosowania Parytetu Wymiany Akcji akcjonariusze PGNiG otrzymają dopłaty na zasadach określonych w Planie Połączenia – wskazano w komunikacie.

Poinformowano również, że w wyniku transakcji wynikającej z planu połączenia zostanie wyemitowanych do 534 mln nowych akcji Orlenu Serii F.

Fuzja została rozpoczęta od podpisania w lipcu 2020 roku przez Orlen i Skarb Państwa listu intencyjnego w tej sprawie. Z kolei w maju 2021 r. Skarb Państwa podpisał umowę o współpracy z Orlenem, Lotosem i PGNiG dotyczącą przejęcia kontroli przez PKN Orlen nad Grupą Lotos i PGNiG. W marcu tego roku UOKiK wydał warunkową zgodę na połączenie Orlenu i PGNiG. Jako warunek postawiono sprzedanie spółki Gas Storage Poland, przy jednoczesnym obowiązku zawarcia lub utrzymania z Gas Storage Poland umowy powierzającej obowiązki operatora systemu magazynowania.

Z kolei w czerwcu br. Orlen i Lotos podpisały plan połączenia tych spółek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY