PiS: Magazyny gazu są pełne. “Propaganda sukcesu”? [+FOTO]

foto
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa / Fot. PAP/EPA/Stephanie Lecoq. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Choć Polska ma w Europie najbardziej zapełnione magazyny gazu (prócz Portugalii), są to jedne z najmniejszych magazynów w Europie.

Premier rządu Mateusz Morawiecki powiedział w Sejmie 22 lipca, że magazyny gazu są napełnione blisko w stu procentach, a szef Gaz-Systemu oznajmił, iż będą napełnione powyżej setki.

To więcej niż planowaliśmy.

Minister Anna Moskwa ogłosiła 25 lipca na konferencji, że polskie magazyny gazu są już pełne.

Nasz magazyny są już pełne. Wszystkie potrzeby są zaspokojone, w przeciwieństwie do jedenastu państw Unii Europejskiej, które wprowadziły ograniczenia. My nie nie mamy, nie potrzebujemy żadnych ograniczeń.

To prawda, ale…

Jeden z internautów zwrócił uwagę na to, że nie podano informacji, na ile dni owe zasoby magazynowe wystarczą. Inni podkreślili, że choć Polska ma w Europie najbardziej zapełnione magazyny gazu (po Portugalii), są to jedne z najmniejszych magazynów w Europie.

Fot. Twitter

Jak widzimy na powyższym wykresie, niebieskie kolumny oznaczają pojemność magazynów, z kolei czerwone kropki wyznaczają dostępne rezerwy. Faktycznie, Polska ma na wykresie zapełnione magazyny w 97%, lecz porównując pojemność magazynową z innymi państwami, nie wygląda to już tak znakomicie.

Mniejsze magazyny niż my mają ciepłe Hiszpania i Portugalia, jak również Belgia, Wielka Brytania oraz Szwecja. Warto zwrócić uwagę również na populację naszej ojczyzny i jej wielkość.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY