ETPC odrzucił skargi na wyrok TK ws. aborcji. “Demobilizacja przeciwników życia”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Canva

Zobacz także: 44 rocznica urodzin pierwszego dziecka z in vitro – kosztownej, nieskutecznej i szkodliwej dla zdrowia procedury

Demobilizacja przeciwników życia?

Sprawa przeszła raczej bez echa. Być może, gdyby decyzja ETPC była odwrotna, temat byłby popularny w tzw. lewicowo-liberalnych mediach. Na ciekawy aspekt zwrócił uwagę prezes Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski.

Polscy skarżący i ich pełnomocnicy ignorowali terminy na składanie dokumentów, nie odpowiadali na pisma – napisał.

Według Instytutu Ordo Iuris, jest to przejaw “demobilizacji przeciwników życia”. Organizacja jednak podkreśla, że “to nie koniec prawnej epopei skarg i procedur podważających wyrok TK i autorytet polskiej konstytucji”. Z drugiej strony zaznacza, że “to ważny moment”.

Torpedowanie ochrony życia

Wspomniany wyżej wyrok TK zapadł 22 października 2020 roku. Wcześniej przez lata był z niewyjaśnionych oficjalnie przyczyn odkładany w czasie. W międzyczasie obóz rządowy blokował inicjatywy ustawodawcze środowisk pro-life, które zakładały podobne zmiany prawne, jak te wywołane przez decyzję Trybunału. Wskutek tej opieszałości zmarło co najmniej kilka tysięcy osób, zabitych wskutek tzw. legalnej aborcji.

Po wyroku TK obóz rządzący zapowiedział szereg zmian w prawie, mających na celu kompleksowe wsparcie dla matek w trudnej sytuacji, osób niepełnosprawnych czy hospicjów perinatalnych. Znaczna część tych zapowiedzi nadal nie została zrealizowana. Z niewyjaśnionych oficjalnie przyczyn Sejm nadal nie zajął się choćby projektem Solidarnej Polski ws. hospicjów perinatalnych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY