Oblicza chrześcijańskiego miłosierdzia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Okładka książki "Fałszywe miłosierdzie"

Okładka książki "Fałszywe miłosierdzie" / Fot. Wydawnictwo 3DOM

Wydawnictwo 3DOM pragnie zaprezentować Państwu książkę „Fałszywe miłosierdzie”, pióra dr. Christophera Malloya. Autor wnikliwie przygląda się zjawisku postrzegania chrześcijańskiego miłosierdzia jako nastawieniu skupiającym się jedynie na wyrozumiałości i życzliwości wobec osób, które świadomie bądź nieświadomie łamią Boże przykazania, zamiast na równoczesnym dążeniu do wyprowadzenia ich z błędu.

Zobacz także: Tragedia w Meksyku. Kapłan postrzelony podczas napadu

Gdy brat twój zgrzeszy, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata.Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!
(Mt 18, 15-17).

Na kartach Ewangelii możemy przeczytać, jak Pan Jezus przypomina, że Prawo, które ustanowił Stwórca, opiera się na dwóch filarach: miłości Boga i bliźniego. Nierzadko słyszymy od osób, które niekoniecznie identyfikującym się jako wierzące, że miłość w istocie jest czymś najważniejszym w życiu. Jak jednak mamy ją okazywać innym ludziom? Świat zdaje się mówić nam dziś , iż miłość polega między innymi na akceptacji tego, co osoba kochana przez nas sobą prezentuje i wspieraniu jej w realizowaniu swoich celów. Czy jednak taką koncepcję miłości można pogodzić ze zdroworozsądkowym – a tym bardziej chrześcijańskim – spojrzeniem na rzeczywistość? Co w takim razie należy robić w momencie, gdy ktoś nam bliski robi coś, co uznajemy za rzecz złą? Czy mamy nie zareagować, by szanować jego „podmiotowość”, „autonomiczność” jego decyzji i nie „osądzać” jego postępowania?

Wydawnictwo 3DOM pragnie zaprezentować Państwu książkę „Fałszywe miłosierdzie”, pióra dr. Christophera Malloya. Autor wnikliwie przygląda się zjawisku postrzegania chrześcijańskiego miłosierdzia jako nastawieniu skupiającym się jedynie na wyrozumiałości i życzliwości wobec osób, które świadomie bądź nieświadomie łamią Boże przykazania, zamiast na równoczesnym dążeniu do wyprowadzenia ich z błędu. Doktor Malloy wykazuje, jak pobłażliwość wobec niewłaściwej interpretacji nauki Kościoła powodowała i wciąż powoduje rozmywanie się nieomylnej doktryny, co z kolei wiedzie do powstawania i ugruntowania się niewłaściwych postaw u wierzących. Następnie dokonuje w niej głębokiej analizy wybranych błędów i herezji, które pojawiły się w historii chrześcijaństwa, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. doktrynalnego ewolucjonizmu.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z niniejszą pozycją, która ukazuje nam, na czym polega prawdziwe miłosierdzie wobec wszystkich błądzących. Książka dostępna jest na stronie Wydawnictwa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY