Tragedia w Meksyku. Kapłan postrzelony podczas napadu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W czwartek podczas podróży samochodem z Chilapy do Chilpancigo doszło do napaści na ks. Felipe Veleza Jimeneza. Nieznani sprawcy ostrzelali pojazd kapłana. Duchowny otrzymał natychmiastową pomoc, dzięki czemu uszedł z życiem. Ma on poważny uraz szczęki, lecz jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na szczęście atak nie skończył się tragicznie. Kapłan ma urazy twarzy, a dokładnie prawej kości policzkowej.

Przyjęty do szpitala ksiądz, według doniesień Katolickiego Centrum Multimedialnego, które śledzi przypadki przemocy wobec księży, jest w poważnym stanie, ale jego życie nie jest zagrożone

– podaje portal “Avvenire”.

Konferencja Episkopatu Meksyku wydała komunikat, w którym ubolewa nad atakiem na księdza, dziękuje lekarzom, za ich opiekę nad duchownym i potępia straszliwe ataki na kapłanów.

Prosimy Boga, aby dał nam pokój, którego pragniemy, i modlimy się o nawrócenie przestępców, którzy zadają tak wiele bólu społeczeństwu

– czytamy w liście meksykańskich biskupów.

Katolicki dziennik przypomina, że – według KCM – od 2012 r. w Meksyku zginęło ok. 30 kapłanów. Księża narażeni są tam na nieustające ataki, groźby, zastraszanie, napaści i profanacje kościołów. KCM nazywa te ataki tzw. narkokulturą strachu, która destabilizuje społeczeństwo.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

gosc.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY