David Godziek zdobywa złoty medal na Igrzyskach sportów ekstremalnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. FB David Godziek

Mamy złoty medal Igrzysk sportów ekstremalnych! David Godziek stał się drugim Polakiem w historii, który zdobył złoty medal na popularnych w Stanach Zjednoczonych zawodach X-Games. Nasz zawodnik okazał się najlepszy w konkurencji BMX Dirt.

Wspaniale spisał się na Igrzyskach sportów ekstremalnych nasz reprezentant David Godziek. W tym roku popularne zawody tradycyjnie rozgrywane w Stanach Zjednoczonych odbyły się w miejscowości Vista w południowej Kalifornii w dniach 20 do 24 lipca. Nasz zawodnik startował w BMX Dirt, czyli konkurencji rowerowej, która polega na wykonywaniu skoków i różnych ewolucji w powietrzu na specjalnie przygotowanym torze. Początki dirtu sięgają lat 70. w USA. Rower dirtowy najczęściej nie posiada amortyzacji tylnego koła. Polak już od lat prezentuje bardzo wysoki poziom w tej dyscyplinie sportu. Efektem czego było zdobycie już w 2019 roku brązowego medalu właśnie na zawodach X-Games rozgrywanych w USA.

W tym roku David Godziek należał do jednych z faworytów i nie zawiódł naszych oczekiwań, a wręcz nawet mile zaskoczył, bo chyba mało kto się spodziewał, że w pokonanym polu pozostawi wszystkich najlepszych na świecie freestyle’owych zawodników z Australii i USA, m.in. obrońcę tytułu Australijczyka Logana Martina, który zajął 3 miejsce. Pokonał go jeszcze jego kolega z reprezentacji Jaie Toohey. Zwycięstwo naszego reprezentanta w popularnych w USA zawodach X-Games jest 4 zwycięstwem Polaka, wcześniej 3 złote medale zdobywał Taddy Błażusiak w latach 2011 do 2014 w konkurencji Moto X Enduro. Dla Davida Godzka to trzeci medal zdobyty na zawodach X-Games, w 2018 roku zdobył również złoty medal, ale na zawodach rozegranych w Sydney (Australia), najbardziej prestiżowe to jednak Igrzyska sportów ekstremalnych rozgrywane w USA.

Wyniki X-Games

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY