Co dalej z zamkiem w Stobnicy? Zmiany w prawie budowlanym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. @Twitter

Od kilku lat toczy się sprawa z kontrowersyjną budową zamkiem w Stobnicy na terenie objętym ochroną Natura 2000. W 2019 r. Główny Inspektorat Nadzoru Budowlanego cofnął pozwolenie na budowę, lecz Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał tę decyzję za nieważną.
  • Pod koniec 2019 r. premier Mateusz Morawiecki przedstawił projekt nowelizacji prawa budowlanego.
  • Dzięki zaproponowanym zmianom, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnił decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
  • Nowe przepisy pozwalają w ten sposób na kontynuację budowy kontrowersyjnego zamku w Stobnicy w woj. wielkopolskim.
  • Zobacz także: FDA: Blokery dojrzewania mogą powodować obrzęk mózgu i utratę wzroku u dzieci

Na początku tego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie 12 stycznia wydał wyrok o unieważnieniu decyzji Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego cofający pozwolenie na budowę zamku w Stobnicy.

Pod koniec 2019 r. premier Mateusz Morawiecki przedstawił projekt nowelizacji ustawy wprowadzający art. 37b. Z tego powodu warszawski sąd powołując się na ponad 5 letnie przedawnienie podjął ostateczną decyzję.

W sprawie miał zastosowanie nowo wprowadzony art. 37b Prawa budowlanego, zgodnie z którym stwierdzenie nieważności decyzji wydanej nawet z rażącym naruszeniem prawa jest niemożliwe po upływie 5 lat od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia

– czytamy w oświadczeniu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY