Rodzeństwo Turpin ponownie w piekle. Błędna weryfikacja sadystycznej rodziny zastępczej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dzieci z rodziny Turpin ponownie przeżyły koszmar

Rodzina Turpin / Fot. Twitter

Trzynaścioro dzieci Davida i Louise Turpin odebrano biologicznym rodzicom, gdy wyszło na jaw, że para latami torturowała i znęcała się nad nimi. Sześcioro z rodzeństwa trafiło do rodziny zastępczej, w której czekała ich druga fala nadużyć. Opiekunowie bili ich, poniżali i zmuszali do samobójstwa.
  • Kilka lat temu, dokładnie w 2018 r. na jaw wyszła sprawa z rodziną Turpin, gdzie rodzice znęcali się nad własnymi dziećmi.
  • Para codziennie torturowała dzieci oraz nie pozwalała im spotykać się z nikim innym.
  • Przez lata żyli wyłącznie zamknięci w domu, nie uczęszczając nawet do szkoły.
  • Małżonkowie zostali skazani na 25 lat pozbawienia wolności.
  • Niestety dzieci trafiły do kolejnej sadystycznej pary.
  • Rodzina zastępcza znęcała się nad dziećmi, podsuwając im nawet sposoby na samobójstwo.
  • Zobacz także: Zgniłe owoce NOM-u? Włoski kapłan pomylił katolicką mszę ze spotkaniem w zborze [+ZDJĘCIA]

Sprawa rodziny Turpin ujrzała światło dzienne w 2018 r., gdy jednemu z torturowanych dzieci udało się uciec z domu w kalifornijskim Perris i zawiadomić służby. Policja, która przyjechała na miejsce znalazłą 13 rodzeństwa w wieku od dwóch do 29 lat. CNN informowało wówczas, że dorosłe dzieci pary były na tyle zaniedbane.

W trakcie śledztwa okazało się, że David i Louise Turpin izolowali dzieci od świata zewnętrznego. Rodzeństwu odmawiano kąpieli, opieki medycznej i jedzenia. Rodzice wiązali nieposłuszne dzieci łańcuchami i linami.

W 2019 r. małżonkowie usłyszeli wyroki po 25 lat więzienia. W momencie, gdy zapadał wyrok sześcioro z rodzeństwa Turpinów przeżywało horror ponownie – tym razem w domu rodziny zastępczej.

Czytaj więcej: Irlandia wprowadzi “strefy przeciw modlitwie” [+FOTO]

Błędna weryfikacja rodziny zastępczej i ponowny koszmar

Ze złożonych pozwów, które opisuje CNN, dowiadujemy się, że opiekunowie na różny sposób znęcali się nad dziećmi. Miały być one zmuszane też do spożywania nadmiernych ilości jedzenia oraz własnych wymiocin. Rodzice zastępczy krytykowali dzieci, podsuwając im różne pomysły na popełnienie samobójstwa.

Rodzina zastępcza zmuszała dzieci do ponownego przeżywania tego, co już przeszły 

– poinformował adwokat reprezentujący dorosłe dzieci Elan Zekster.

Drugi z pozwów złożono w imieniu czworga nieletnich dzieci. Pozwy zostały skierowane przeciwko służbie opieki zastępczej i kalifornijskiemu hrabstwu Riverside. Stwierdzono w nich, że służby wiedziały o wcześniejszych nadużyciach w rodzinie zastępczej, przed przyznaniem im opieki nad Turpinami. Dodatkowo pracownicy socjalni mieli ignorować prośby o pomoc. W efekcie, dzieci spędziły trzy lata pod opieką sadystycznej rodziny.

Rodziców zastępczych i ich córkę zatrzymano w 2021 r. po dochodzeniu Departamentu Szeryfa Hrabstwa Riverside pod zarzutem pozbawienia wolności i znęcania się nad dziećmi. Ich nazwisk nie podano do publicznej wiadomości.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY