Francuscy lekarze kosztują z bogactwa multi-kulti. “Przeszkadzamy funkcjonowaniu punktów handlu narkotykami”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Francuscy lekarze atakowani przez pacjentów

Ataki na francuskich lekarzy / fot.

College of Physicians ubolewa nad wzrostem liczby ataków na lekarzy, podczas gdy ci ostatni rzadko składają skargi. Akty nieuprzejmości mają głównie charakter werbalny.

Ataki na lekarzy, szczególnie werbalne powróciły w zeszłym roku. Wcześniej w 2020 r. ataki ustąpiły, ze względu na epidemię koronawirusa, a tym samym na zmniejszony kontakt z pacjentami.

Kierownik Obserwatorium Bezpieczeństwa Narodowego Rady Lekarzy dr Jean-Jacques Avrane podkreślił, że epidemia powstrzymała regularny wzrost ataków, lecz niestety powrócił on już w 2021 r.

W ramach dziewiętnastej edycji tego corocznego badania przeprowadzonego z firmą Ipsos za pośrednictwem rad departamentów przesłano 1009 formularzy zgłoszenia incydentów. Nieco więcej niż w 2020 roku – 955, ale wciąż mniej niż rekord odnotowany w 2018 roku – 1126.

Rzeczywistość jest niewątpliwie znacznie przygnębiająca, ponieważ szacuje się, że zgłaszanych jest około 30% incydentów. Zdaniem lekarzy wolą oni rozwiązywać problemy we własnym gronie.

Czytaj więcej: Premier: Na koniec roku możemy być w pełni suwerenni gazowo

Ataki na lekarzy rodzinnych

Lekarze ogólni są nadal nadreprezentowani (61%) wśród ofiar, a co najmniej trzy na cztery ataki są dokonywane przez pacjentów lub ich krewnych – sprawców nie zidentyfikowano w 20% przypadków.

Większość incydentów (70%) to ataki werbalne (obelgi, groźby, nękanie), reszta jest dzielona prawie równo na ataki fizyczne, kradzieże i wandalizm.

Wymienione powody najczęściej dotyczą niezaspokojonej prośby pacjenta: “zarzuty związane z opieką”, “odmowa recepty”, a nawet “czas oczekiwania uznany za nadmierny”.

To tak, jak dzieje się w naszym społeczeństwie, ludzie mają coraz mniej hamulców, kiedy nie mogą dostać tego, czego chcą

– ocenił lekarz.

W komunikacie prasowym, rada lekarzy ubolewa na znikomą ilością skarg, zaznaczają, zę jedynie 32% ofiar postanowiła upominać się o swoje prawa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

bfmtv.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY