Nowe fakty ws. napaści na furgonetkę Fundacji Pro – Prawo do życia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Podejrzanym ponoć jest doktorant UW, a jednostką naukową jego promotora jest Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji.

Latem 2020 roku furgonetka Fundacji Pro – Prawo do Życia została zdemolowana, a członkowie fundacji napadnięci przez tzw. działaczy LGBT. Wśród nich był aktywista Michał Sz. posługujący się pseudonimem “Margot”, który za to przestępstwo trafił do aresztu.

Portal Tysol.pl opublikował artykuł, w którym ujawnił tożsamość innego przestępcy – Pawła Sz., który także brał udział w ataku. Mężczyzna został oskarżony o to, że

w dniu 27 czerwca 2020 roku, uczestniczył w zbiegowisku, wiedząc, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na Łukasza i Jana (nazwiska do wiadomości redakcji) oraz na mienie w postaci samochodu Renault Master, w trakcie którego zbiegowiska działając wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi i nieustalonymi osobami dokonał uszkodzenia w/w samochodu poprzez przebicie dwóch opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania oraz pobrudzenie farbą, powodując szkody o łącznej wartości 6 123zł na szkodę Fundacji Pro Prawo do Życia, przy czym czynu tego dopuścił się z błahego powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego.

Doktorant UW

Co więcej, oskarżony w części przyznał się do zarzucanych czynów, lecz odmówił składania dalszych zeznań. Według portalu Tysol.pl podejrzanym jest doktorant Uniwersytetu Warszawskiego, a jednostką naukową jego promotora jest Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji.

O postawieniu Pawłowi Sz. zarzutów miał zostać poinformowany także rektor UW prof. dr. hab. Alojzy Nowak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Magna Polonia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY