Narodziny młodej alpaki. Warszawskie ZOO poszukuje imienia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Warszawskie ZOO ogłasza nabór imienia dla alpaki

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

​W stołecznym ogrodzie zoologicznym urodziła się alpaka. Samczyk ma już 18 dni i nadszedł czas, żeby poszukać mu imienia. Musi zaczynać się na literę "N".

Warszawskie ZOO przekazało informację o poczęciu przez jedną z alpak o imieniu Guanita, dziecka w kolorze brązowym. Jej ojcem jest dorosły samiec o wdzięcznej nazwie Tofik. Kierownictwo ośrodka zoologiczne poprosiło Warszawiaków o nadanie imienia młodej alpace płci męskiej.

Propozycje imienia dla samczyka alpaki można przedstawiać w komentarzach pod postem na profilu zoo. 

Opiekunowie alpak w przyszłym tygodniu wybiorą cztery imiona. Następnie propozycje zostaną przedstawione warszawiakom, którzy wybiorą, które 2 z 4 wybranych imion znajdą się w finale. Ostateczne głosowanie odbędzie się w relacjach na Instagramie i Facebooku, imię małej alpaki będzie znane pod koniec przyszłego tygodnia.

Czytaj więcej: Wywiad Ukrainy: “Rosyjski poradnik dla okupantów”

Południowoamerykańskie pochodzenie alpak

Alpaki należą do rzędu ssaków parzystokopytnych, rodziny wielbłądowatych. Pochodzą z Ameryki Południowej i nie występują w stanie dzikim. Hoduje się je w Andach. Alpaki są mniejsze od lam, osiągają 128-151 cm długości, przy wysokości w kłębie 80-100 cm i masie ciała 55-85 kg. Hodowane są na mięso i w celu pozyskania wełny.

Jedną z ciekawostek na temat alpak jest to, że posiadają trzy żołądki oraz trzy powieki. Ponadto ta trzecia powieka, tzw. migotka, porusza się w poziomie, od spojówki na zewnątrz oka. Oprócz trzeciej powieki, alpaki mają w obu gałkach ocznych poziome przesłony, na górze i na dole oka, wyglądające jak grzebień. Pełni on funkcję ochronną oka przed silnym działaniem wysokogórskiego słońca.

Dzięki łagodnemu usposobieniu alpaki świetnie wykorzystuje się do terapii tzw. alpakoterapią. Od 2012 roku istnieje Polski Związek Hodowców Alpak 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY