Światowe Forum Ekonomiczne chce postawić “bańkę kosmiczną”, aby odbijać promienie słoneczne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Światowe Forum Ekonomiczne zasugerowało, że „bańka kosmiczna” odbijająca promienie słoneczne winna być umieszczona przed ziemią, aby „zwalczyć zmiany klimatyczne”.

W artykule, który pojawił się w zeszłym miesiącu, a dokładnie 20 czerwca, Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) potwierdza ideę „tarczy słonecznej” w celu „zwalczania globalnego ocieplenia” i łagodzenia skutków „zmian klimatycznych”. WEF zasugerował, że „bańka kosmiczna” odbijająca promienie słoneczne powinna zostać umieszczona przed ziemią, aby „zwalczyć zmiany klimatyczne”.

Firmą, którą popiera WEF, jest Massachusetts Institute of Technology (MIT), na której stronie internetowej czytamy:

Jeśli zmiany klimatyczne zaszły już za daleko, jakie mogą być nasze rozwiązania awaryjne?

Ich awaryjnym rozwiązaniem jest geoinżynieria.

Geoinżynieria może być naszą ostatnią i jedyną opcją.

Na czym miałoby to polegać?

Zgodnie z artykułem WEF:

Projekt badawczy Space Bubbles proponuje unoszenie ‘tratwy’ z zamrożonych bąbelków w punkcie Lagrange’a L1 – punkcie między Ziemią a Słońcem, w którym ich przyciąganie grawitacyjne znika. Bąbelki byłyby wykonane z materiału cienkowarstwowego i wyprodukowane w kosmosie, gdzie po połączeniu obejmowałyby obszar mniej więcej wielkości Brazylii.

Opracowane w Massachusetts Institute of Technology (MIT) Space Bubbles to odmiana powszechnej geoinżynieryjnej idei tarczy słonecznej, która działałaby poprzez blokowanie części napływającego promieniowania słonecznego, aby teoretycznie “zmniejszyć skutki globalnego ocieplenia”. Kluczową różnicą jest jednak to, że w przypadku kosmicznej osłony przeciwsłonecznej nie powinno być ryzyka ingerencji w biosferę Ziemi. Projekty wdrażane w stratosferze Ziemi niosą ze sobą to ryzyko.

Naukowcy z MIT podkreślają, że propozycja Space Bubbles została zaprojektowana w celu uzupełnienia, a nie zastąpienia obecnych wysiłków łagodzących zmiany klimatu, ale że może nadejść dzień, kiedy taka interwencja stanie się niezbędna.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rebel News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY