Sumliński: Na 100% Andrzej Lepper nie popełnił samobójstwa [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojciech Sumliński

Wojciech Sumliński / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Miałem wgląd do takich dokumentów, do których dostęp miał mało kto" - mówił w Dniu na żywo w MN Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy.

Zobacz także: Jest akt oskarżenia przeciwko Lempart. Odpowie za zniewagę mundurowych

Tajemnicza śmierć Leppera

“Na 100% Andrzej Lepper nie popełnił samobójstwa, jeśli ktoś wierzy w to, że popełnił samobójstwo, musi przyjąć wersję prokuratury. Zakłada ona, że […] Lepper zanosi krzesło do łazienki, zakłada pętlę na szyję, jego główną troską jest usuwanie odcisków palców z krzesła i sznura. Nie znaleziono odcisków palców ani na krześle, ani na sznurze. Nie miał na rękach rękawiczek. W momencie, kiedy Andrzej Lepper umiera, jest awaria monitoringu – taki przypadek. Śladów butów nieznanych osób nie zbadano” – podkreślał Sumliński.

Zaniedbania prokuratury

“Tomasz Budzyński powiedział prokuratorowi, że może powiedzieć wszystko (w temacie śmierci Leppera), ale musi wystąpić pan do szefa ABW o zwolnienie mnie z tajemnicy państwowej i służbowej i daję wam stuprocentową wiedzę, jaką mam. Wiedzę z czasów, kiedy prowadziłem działania kontrwywiadowcze jako szef placówki ABW na granicy polsko – ukraińskiej. Prokuratura nie wystąpiła o zwolnienie Budzyńskiego z tajemnicy służbowej” – mówił Sumliński.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY