Mistrz World Games zostaje mistrzem świata. Kropidłowski znowu zaskakuje

Dodano   1
Szymon Kropidłowski

Szymon Kropidłowski / Fot. FB Polski Związek Płetwonurkowania

Niedawno zdobył złoty i srebrny medal Igrzysk sportów nieolimpijskich a teraz zostaje mistrzem świata! Szymon Kropidłowski wspaniale rozpoczął mistrzostwa świata w pływaniu w płetwach, które rozpoczęły się w kolumbijskim Cali. Polak wygrał zmagania na 100 m w dwóch płetwach BF bijąc przy okazji rekord świata!

Pływanie w płetwach to dyscyplina sportów podwodnych. Zawodnik staruje podobnie jak w pływaniu na basenie 50-metrowym dodatkowo wyposażony w zależności od konkurencji w płetwy podwójne lub monopłetwę oraz w fajkę oddechową, a także z aparatem oddechowym i butlą.

Wspaniale rozpoczął mistrzostwa świata w pływaniu w płetwach nasz reprezentant Szymon Kropidłowski. Na rozpoczętych 18 lipca mistrzostwach w Cali (Kolumbia), które potrwają do 28 lipca nasz mistrz i wicemistrz Igrzyska sportów nieolimpijskich znowu zaskoczył wszystkich. Niedawno na zawodach World Games 19-letni zawodnik UKS Manta Kościerzyna stanął na podium w pierwszych swoich startach w gronie seniorów. Teraz ponownie sprawił nam bardzo miłą niespodziankę. W konkurencji pływania w dwóch płetwach bi-fins na dystansie 100 m. Polak nie tylko zdobył złoty medal pokonując m.in. mistrza World Games Węgra Petera Holodę, ale dodatkowo ustanowił nowy rekord świata wynikiem 41,11 sek. Nasz zawodnik poprawił rekord świata należący od 2016 roku do Rosjanina Demitry Seryakova aż o 33 setne sekundy. Należy przypomnieć tutaj, że rosyjscy sportowcy, którzy są wykluczeni z zawodów sportowych należą do najlepszych w pływaniu w płetwach.

W pierwszych finałach rozegranych w Cali starowały jeszcze dwie nasze reprezentantki, Antonina Dudek po niesamowitym wyścigu zajęła 5 miejsce na 100 m BF, a Julia Małachowska na 100 m SF zajęła 8 miejsce.