Prorosyjscy separatyści zablokowali dostęp do Google. Zarzucają wyszukiwarce promowanie terroryzmu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube

Dziennikarz Jack Newman twierdzi, że odcięcie Google ma na celu uniemożliwić miejscowym poznanie prawdy o wojnie.

Prokremlowscy separatyści w Donbasie zablokowali dostęp do Google, oskarżając giganta technologicznego o promowanie przemocy wobec Rosjan. Szef Donieckiej Republiki Ludowej ogłosił decyzję w Telegramie dzień po tym, jak sąsiednia Ługańska Republika Ludowa zablokowała amerykańską stronę. 

Pushilin powiedział:

Nieludzka propaganda Ukrainy i Zachodu już dawno przekroczyła wszelkie granice. Mamy do czynienia z prawdziwym prześladowaniem Rosjan, narzucaniem kłamstw i dezinformacją. Na czele informatyki w tym zakresie znajduje się wyszukiwarka Google, która otwarcie, na polecenie swoich kuratorów z rządu USA, promuje terroryzm i przemoc wobec wszystkich Rosjan, a zwłaszcza ludności Donbasu. Myślę, że nie należy dłużej tolerować tej sytuacji. Zdecydowaliśmy się zablokować Google na terytorium DRL. 

Dziennikarz Jack Newman twierdzi, że odcięcie Google ma na celu uniemożliwić miejscowym poznanie prawdy o wojnie.

Wikipedia

W środę rosyjski organ nadzoru komunikacji poinformował, że podejmuje kroki w celu ukarania Fundacji Wikimedia, która prowadzi internetową encyklopedię Wikipedia, za naruszenie rosyjskiego prawa w związku z inwazją. W oświadczeniu Roskomnadzor poinformował, że Wikipedia nadal zawiera „zakazane materiały, w tym fałszerstwa dotyczące przebiegu specjalnej operacji wojskowej na terytorium Ukrainy”, oraz że wyszukiwarki będą wykorzystywane do informowania użytkowników, że Wikimedia naruszyły rosyjskie prawo.

Wiceprzewodniczący komisji ds. polityki informacyjnej rosyjskiego parlamentu Anton Gorelkin powiedział, że linkom do Wikipedii będzie towarzyszyć oświadczenie ostrzegające użytkowników o naruszeniach prawa przez Fundację Wikimedia. Roskomnadzor powiedział, że środki pozostaną w mocy, dopóki Wikimedia Foundation nie stanie się w pełni zgodna z rosyjskim prawem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Daily Mail

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY