Rosjanie nałożyli karę na Google. Amerykańska spółka nie usunęła niektórych treści

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Siedziba Google

Siedziba Google / Fot. Pxhere

Rosyjski sąd nałożył w poniedziałek na Alphabet, firmę matkę Google’a, 387 mln dol. kary za niezastosowanie się do nakazu usunięcia treści, które Moskwa uznaje za nielegalne. Pierwszą grzywnę za nieusunięcie treści nałożono na rosyjską filię serwisu w grudniu 2021 roku.
  • Rosyjski sąd nałożył na Alphabet karę 387 mln dolarów za niespełnienie żądania państwowego regulatora.
  • W grudniu 2021 r. stwierdzono, że Google promuje nieodpowiednie treści, które nakazano usunąć.
  • Z kolei w czerwcu 2022 r. m.in. po ataku Rosjan na Ukrainę amerykańska spółka ogłosiła upadłość swojej rosyjskiej filii.
  • Zobacz także: UE ograniczy ogrzewanie domów gazem? Zapowiedziano nowe zalecenia

Przez rosyjską napaść na Ukrainę oraz wiele innych czynników zarejestrowana w Rosji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością należąca do Google ogłosiła niewypłacalność.

W grudniu 2021 sąd nałożył na rosyjską filię Google karę obrotową rzędu 130 mln dolarów. Rosyjski regulator mediów Roskomnadzor wezwał do usunięcia niektórych treści, które w tym kraju miały być nielegalne.

Czytaj więcej: Skandaliczna wystawa w Dusseldorfie. Instytut Polski zezwolił na “nagą” sztukę [+ZDJĘCIA]

Bankructwo rosyjskiej filii Google

W maju po kilku miesiącach braku egzekucji kary, komornicy zgłosili sprawę do sądu. W tym roku rosyjski sąd dwukrotnie już konfiskował majątek spółce Google o łącznej wartości 9 mln dolarów. Karę zabezpieczono na poczet kanałów telewizyjnych NTW i TNT.

W tym samym czasie zajęto również konto spółki co jak zdaniem spółki doprowadziło do zamknięcia rosyjskiego biura. Pracownicy nie otrzymywali wynagrodzeń, tak samo jak dostawcy i podwykonawcy, a także uniemożliwiono tym samym wypłacanie innych zobowiązań.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY