Aleksandra Zielińska – mistrzyni przezwycięża własne słabości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Historia polskiej mistrzyni Oli Zielińskiej

Aleksandra Zielińska / Fot. Youtube

Aleksandra Zielińska urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i musi poruszać się z pomocą kul lub wózka inwalidzkiego. Nie przeszkodziło jej to w osiąganiu sukcesów w sportowej rywalizacji z zawodniczkami pełnosprawnymi – trzykrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w wyciskaniu ciężarów w leżeniu. Na co dzień pracuje jako psycholog w szkole specjalnej. Jest całkowicie samodzielna. W najnowszym reportażu Fundacji Grupa Proelio, zrealizowanym przez Damiana Żurawskiego, Aleksandra dzieli się poruszającą historią swojego życia.

Do momentu narodzin nie było wiadomo, że Ola urodzi się z wrodzoną wadą. Był to szok dla rodziny, ale rodzice stanęli na wysokości zadania i szukali pomocy dla swojego dziecka. Rehabilitacja rozpoczęła się już w drugim tygodniu życia.

Aleksandra Zielińska od 16 lat rozwija swoją pasję wyciskając sztangę na leżąco. Trzykrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Ukończyła uniwersytet i jest z zawodu psychologiem. Pracuje w szkole z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie. Obecnie przygotowuje się do ślubu.

W moim przypadku też znajdowali się >>jasnowidze<<, którzy mówili, że będzie źle, że nie będę chodzić, siedzieć, w ogóle tragedia. Bardzo chciałabym ich teraz spotkać (…). Cieszę się, że tak dużo się dzieje i że życie układa się w tak wspaniały sposób. Kiedy wydaje się, że już lepiej być nie może, to okazuje się, że jednak może być lepiej. Nic tylko żyć i się cieszyć! (…) Każdy człowiek jest wartościowy i każde życie jest wartościowe

– podkreśliła Aleksandra Zielińska.

Historia Oli może zainspirować każdego i dodać sił w zmaganiach z życiowymi trudnościami. Zarazem jest ona piękną afirmacją wartości ludzkiego życia. Rozszczep kręgosłupa był do niedawna jedną z częstszych przyczyn wykonywania aborcji w Polsce. Ola ma nadzieję, że jej świadectwo pomoże zrozumieć, że nikogo nie można przekreślać na starcie

– zauważyła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Reportaż “Ola – ma rozszczep kręgosłupa, jest mistrzynią wśród pełnosprawnych” zrealizowany został w ramach kampanii “Każde życie jest cudem”. Fundacja Grupa Proelio przedstawiła już dwanaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych ukazujących poruszające historie osób, które kwalifikowały się do tzw. aborcji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY