Stephen King: Bandera to wspaniały człowiek [+WIDEO]

SKANDAL
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Po lewej Bandera, po prawej King

Po lewej Bandera, po prawej King / Fot. Twitter

Waszyngton i Jefferson byli właścicielami niewolników. To nie znaczy, że nie zrobili wielu dobrych rzeczy - argumentował King.

Stephen King to światowej sławy pisarz, którego przedstawiać nie trzeba. Aczkolwiek w razie, gdyby ktoś z czytelników prowadził życie eremity, spieszymy z wyjaśnieniem. King jest autorem często ekranizowanych powieści jak “Zielona mila”, “Skazani na Shawshank”, czy “Lśnienie”.

Prowokacja

Amerykanin, udzielający poparcia dla sił ukraińskich w trwającej wojnie poprzez noszenie proukraińskiej czapki i koszulki, został niedawno oszukany przez dwóch rosyjskich pranksterów. Dowcipnisie Vovan i Lexus sprawili, że King uwierzył, iż rozmawia z samym Zełenskim.

Z ust jednego z rosyjskich oszustów padają słowa:

To ludzie, którzy naprawdę kochają Ukrainę. To nie naziści. To Azow. Oczywiście kochają niektórych ludzi, takich jak [Stepan] Bandera, nasz bohater narodowy. Więc co myślisz o Banderze? Był w drugiej wojnie światowej i walczył przeciwko Związkowi Radzieckiemu. Ale tak, popełnił kilka przestępstw, ale to nie są takie wielkie przestępstwa. To [były] [przypadkowe] zbrodnie na Żydach. Ale naprawdę ważne jest, aby był przeciwny Putinowi i jego propagandzie.

Fakt, że to prowokacja nie usprawiedliwia wypowiedzi sprowokowanego. King odparł:

Zawsze możesz znaleźć rzeczy przeciwko ludziom. Waszyngton i Jefferson byli właścicielami niewolników. To nie znaczy, że nie zrobili wielu dobrych rzeczy dla Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zawsze są ludzie, którzy mają wady – jesteśmy ludźmi. Są rzeczy, które robimy, które są złymi wyborami i są rzeczy, które robimy, które są wspaniałymi wyborami. Więc, ogólnie rzecz biorąc, Bandera jest wspaniałym człowiekiem, ty jesteś wspaniałym człowiekiem. I Viva Ukraina.

Stepan Bandera był m.in przywódcą OUN-B, organizacji odpowiedzialnej za ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Można oczywiście argumentować, że King nie wiedział o tym, kim był Bandera. Jednak po sformułowaniu “przypadkowe zbrodnie”, powinna była zapalić mu się lampka. Gdyby przyjąć bowiem ten tok myślenia, należałoby jednocześnie nazwać hitlerowców wspaniałymi ludźmi, bo walczyli z komunistami, jak i nazwać stalinowców wspaniałymi ludźmi, bo walczyli z hitlerowcami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rebel News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY