Netflix traci prawie milion subskrybentów. Największa utrata klientów w historii firmy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Netflix

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Nie wiadomo jednak, na ile masowe zrezygnowanie z subskrypcji miało podłoże moralne, a na ile ekonomiczne.
  • Netflix zraził dużą część swojej bazy subskrybentów nieodpowiednimi programami promującymi zło.
  • Odnotował właśnie największą utratę klientów w historii firmy.
  • Odszedł prawie milion subskrybentów.
  • Zobacz też: Pierwszy Polak w historii przepłynie Loch Ness?

Netflix tonie?

W drugim kwartale roku Netflix stracił blisko 1 milion abonentów – to największa kwartalna strata klientów w historii firmy. Netflix poinformował, że 970 000 klientów zrezygnowało z usługi w ciągu ostatniego kwartału, co jest kontynuacją masowego eksodusu abonentów, który rozpoczął się na początku tego roku. Netflix przewidywał stratę w wysokości 2 mln abonentów w drugim kwartale, podczas gdy analitycy spodziewali się straty od 1,4 mln do 1,8 mln.

Podczas gdy akcjonariusze Netflixa odetchnęli z chwilową ulgą we wtorek, firma wciąż stoi przed ogromnymi wyzwaniami związanymi z utrzymaniem subskrybentów – na razie jedynym źródłem przychodów. Sprawy są tak straszne dla Netflixa, że firma pracuje nad wersją swojej usługi z reklamami, która ma być tańsza niż jakakolwiek z jej obecnych ofert abonamentowych. Kierownictwo Netflixa opierało się temu przez lata.

Fala odpływu abonentów rozpoczęła się na początku tego roku, kiedy Netflix odnotował niespodziewaną utratę 200 000 subskrybentów w pierwszym kwartale. Ta wiadomość doprowadziła akcje do spirali spadkowej i spowodowała serię zwolnień i innych cięć budżetowych, które wstrząsnęły niegdyś niepokonaną firmą do głębi. We wtorek na zamknięciu rynków akcje Netflixa straciły około dwóch trzecich swojej wartości od początku roku. W poprzednim miesiącu firma zwolniła 150 pracowników, czyli 2% swojej siły roboczej.

Menedżerowie Netflixa są jednymi z największych demokratycznych darczyńców w Hollywood, finansując lewicowych polityków, w tym prezydenta Bidena. Firma tak jak Disney wspierała finansowo “Planned Parenthood”, organizację zajmującą się rozszarpywaniem ludzi żywcem. Nie wiadomo jednak, na ile masowe zrezygnowanie z subskrypcji miało podłoże moralne (ludzie się nawrócili, bądź dotarło do nich, co opłacali), a na ile ekonomiczne (inflacja, recesja).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Breitbeit

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY