Limity na zakup cukru w kolejnych marketach. “Obserwujemy napiętą sytuację globalną”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
W polskich sklepach brakuje cukru

W polskich sklepach brakuje cukru / Fot. Twitter

W Aldi jedna osoba może kupić maksymalnie 5 kilogramów cukru. W sklepach Netto jest to natomiast 10 kilogramów na paragon.

W sklepach z sieci Biedronka, Netto i Aldi półki coraz bardziej świecą pustkami. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z różnych części Polski prezentujące braki w znanych marketach. Nie ma przede wszystkim cukru, mleka, śmietany i oleju.

Przyczyny

Braki dotyczą głównie Biedronki. Analityk trendów gospodarczych Janusz Pietruszyński napisał na Twitterze:

Rozkręca się kryzys wizerunkowy marki Biedronka. Klienci już zauważyli puste półki i brak towarów w wielu sklepach sieci. W tle odejścia pracowników, brak chętnych do pracy. »Solidarność« w sporze zbiorowym z zarządem, powodem niewypłacanie premii obsadom sklepów.

Jeden z internautów sądzi, że powód leży gdzie indziej:

problem jest w tym ze Biedronka nie chce podnosic cen dostawcom i dostawcy masowo blokują dostawy produktów do Biedronki.

Media z kolei doszukują się przyczyn w (a jakże) wojnie na Ukrainie, brakach kadrowych na magazynach, czy reakcją społeczeństwa na inflację.

Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka, powiedział w wywiadzie dla portalu Wirtualne Media:

Od pewnego czasu obserwujemy, że w związku z malejącą dostępnością tego produktu na polskim rynku, niektórzy klienci nabywają w naszych sklepach niedetaliczne ilości cukru. Na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe.

Luiza Urbańska, specjalista ds. komunikacji & PR w Aldi Polska, powiedziała:

Obserwujemy napiętą sytuację globalną, związaną z logistyką, niedoborami kontenerów, czy brakiem kierowców ciężarówek i wysokimi stawkami frachtowymi. Do tego dochodzą uwarunkowania związane z wojną, pogodą i klimatem, które wpływają na trudności w dostępie do pewnych surowców, ale przede wszystkim na wzrost cen produktów.

Reglamentacja cukru

Aldi wprowadziło reglamentację cukru. Jedna osoba może kupić maksymalnie 5 kilogramów. W sklepach Netto jest to natomiast 10 kilogramów na paragon.

Pracownicy konkurencyjnych sieci sklepów – Lidl, Carrefour – zapewniają, że u nich wszystko jest w porządku, nie ma problemów z dostawami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wirtualne Media

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY