Polska armia zamówiła niszczyciele czołgów. Błaszczak: “Pełna gotowość najpóźniej w ciągu 3 lat”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Polska kupuje pojazdy przeciwpancerne

Szef MON Mariusz Błaszczak / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Mariusz Błaszczak, wicepremier i minister obrony narodowej, zatwierdził umowę na dostawę dla polskiej armii niszczycieli czołgów Ottokar Brzoza. Pierwsze egzemplarze-prototypy będą gotowe już w przyszłym roku.
  • Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na zakup niszczycieli czołgów Ottokar Brzoza.
  • Wykonawcą zostało konsorcjum PGZ-OTTOKAR, które ma zrealizować pierwsze dostawy już w 2023 r.
  • Wicepremier sądzi, że pełna gotowość bojowa zostanie osiągnięta w ciągu 3 lat.
  • Zobacz także: Minister nawołuje do oszczędzania. Dziennikarz ripostuje

Pierwsze egzemplarze niszczycieli czołgów w 2023 roku trafią do 14. Suwalskiego Pułku Artylerii Przeciwpancernej im. Józefa Piłsudskiego. Stronami zatwierdzonej umowy są Agencja Uzbrojenia oraz Konsorcjum PGZ-OTTOKAR, w skład którego wchodzą również: Huta Stalowa Wola, Mesko oraz Wojskowe Zakłady Elektroniczne. Zadaniem niszczycieli jest likwidacja celów opancerzonych z wykorzystaniem przeciwpancernych pocisków kierowanych.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wskazał, zę ten zakup wzmocni nasz siły obronne. Jego zdaniem pierwsze baterie powinny osiągnąć gotowość operacyjna w ciągu najbliższych trzech lat.

Tak jak w przypadku Borsuków chcemy, aby wszystko – co jest związane z wprowadzeniem do Wojska Polskiego – było przeprowadzane już w jednostkach wojskowych. Dlatego pierwsze egzemplarze niszczycieli Ottokar Brzoza trafią do 14. Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach. Naszym zamiarem jest to, aby pierwsze baterie osiągnęły gotowość operacyjną najpóźniej w ciągu najbliższych trzech lat. Myślę jednak, że jest to możliwe do zrealizowania w krótszym czasie

– powiedział minister obrony Mariusz Błaszczak podczas podpisywania kontraktu.

Obok niszczycieli Ottokar Brzoza i wozów towarzyszących, Wojsko Polskie otrzyma w ramach umowy także pakiety szkoleniowe i logistyczne.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY