Minister nawołuje do oszczędzania. Dziennikarz ripostuje

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa / Fot. PAP/EPA/Rafał Gruz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Posiadamy za mało nawyków oszczędzania surowców. Oszczędzanie powinno stać się naszym codziennym stylem życia - oznajmiła Moskwa.

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa oznajmiła, że Polacy są za mało oszczędni. Miała na myśli osoby, które mają w ogóle co oszczędzać, gdyż odniosła się do energii, wody i “innych surowców”:

Posiadamy za mało nawyków oszczędzania energii, wody czy innych surowców. Oszczędzanie powinno stać się naszym codziennym stylem życia. Mamy nadzieję, że w UE i Polsce nauczymy się nowego, dobrego sposobu funkcjonowania.

Riposty

Pod wpisem cytującym panią Moskwę pojawiło się dużo negatywnych komentarzy. Internauci sugerują, aby rząd dał przykład oszczędności. Jeden z nich przesłał obrazek prezentujący wzrost wydatków kancelarii premiera w latach 2015-2018. W ciągu trzech lat wyniósł on 135%.

W podobnym tonie wypowiedź Moskwy skomentował dziennikarz Marcin Dobski:

Polityków oszczędzających cokolwiek najbardziej chciałbym zobaczyć. Może być oszczędzanie publicznych pieniędzy.

Użytkownik Twittera Ryszard Hajduk z kolei napisał:

Po co nam w ogóle minister klimatu i środowiska? Może zlikwidowanie tego niepotrzebnego urzędu będzie lepszą oszczędnością?

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY