Ekologiczny sposób uprawy roślin. Nowy Jork wykorzystuje kozy [+WIDEO]

WIDEO
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Nowy Jork używa kóz do strzyżenia trawy

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

W dobie fal upałów, suszy i spadku bioróżnorodności koszenie trawy tradycyjną metodą oraz stosowanie środków chemicznych do pielęgnacji roślinności jest problematycznym rozwiązaniem. Dlatego w Riverside Park w Nowym Jorku zamiast kosiarek i herbicydów pojawiły się kozy.
  • W Nowym Jorku na Manhattanie w parku Riverside koszenie trawy oraz przycinanie krzewów odbywa się w niespotykany sposób.
  • Zamiast profesjonalnych narzędzi oraz kosiarek wykorzystuje się kilkanaście kóz.
  • Zarządcy parku chcą w ten sposób ograniczyć szkodliwych dla środowiska narzędzi do pielęgnacji roślin.
  • Zobacz także: Tajlandia: Izraelski Pegasus w praktyce

W parku Riverside na Manhattanie można spotkać kilkanaście kóz, które ze smakiem zajadają się chwastami. Nie gardzą nawet niebezpiecznym dla ludzi sumakiem jadowitym, nazywanym niekiedy trującym bluszczem. Przyjechały z farmy Green Goats w Rhinebeck w stanie Nowy Jork, aby przetrzebić zarośla i usunąć chwasty, zwłaszcza te należące do gatunków inwazyjnych.

Widzisz to zbocze tutaj? Podobno to najbardziej stromy brzeg rzeki na wschód od Palisades

– powiedział p.o. prezesa i dyrektora Riverside Park Conservancy.

Wyobraź sobie, że próbujesz tu ustać na nogach, siłując się z inwazyjnymi chwastami, aby potem posadzić rodzime gatunki, które lepiej ustabilizują glebę i zapewnią lepsze warunki dla innych organizmów

– wytłumaczył John Herrold.

Zdaniem zarządców manhattańskiego parku kozy są pomysłowym i ekologicznym sposobem na pozbycie się zbędnych chwastów. Warto podkreślić, że te zwierzęta mają naturalne upodobania do takiej żywności. W ten sposób ograniczono zużycie szkodliwych dla środowiska narzędzi oraz chemicznych oprysków.

Uwielbiają to. Zjadają sumak jadowity, winnik zmienny, różę wielokwiatową, dokładnie to, czego chcemy się pozbyć

– podkreślił.

Z prawie 20 kóz cztery zostaną w Riverside Park do końca lata. Będą się pasły, utrzymując w ryzach chwasty na terenie blisko hektarowego parku. Bez chemii, bez hałasu, a w dodatku dostarczając nowojorczykom możliwości kontaktu ze zwierzętami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY