Dla lewicy nawet Teleskop Webba jest “homofobiczny”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Teleskop Webba

Teleskop Webba / Fot. Flickr

Nawet w tym osiągnięciu naukowym lewicowi aktywiści dopatrzyli się "homofobii".
  • Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba umożliwił wykonanie wysokiej rozdzielczości zdjęć głębokiego kosmosu.
  • Strona MSN opublikowała artykuł pod tytułem: “Homofobiczny Teleskop ujawnia pierwsze obrazy wysokiej rozdzielczości z kosmosu”.
  • Chodzi o nazwę wynalazku. James Webb miał nadzorować rządową akcję mającą na celu usuwanie z rządowych stanowisk homoseksualistów.
  • Lewicowi aktywiści organizują nawet petycję o zmianie nazwy Teleskopu.
  • Zobacz też: W sierpniu nabożeństwo “24 Godzin Męki Pańskiej za Polskę”

Strona MSN opublikowała artykuł pod tytułem: “Homofobiczny Teleskop ujawnia pierwsze obrazy wysokiej rozdzielczości z kosmosu”. Autor odnosi się w nim do ostatniego osiągnięcia naukowego. NASA, jak pisaliśmy niedawno, udostępniła bowiem pierwsze wysokiej rozdzielczości zdjęcia głębokiego kosmosu z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba (JWST). Jednak nawet w tym przypadku lewicowi komentatorzy dopatrują się “homofobii” itp. Autor pisze:

Ale pomimo tego niezwykłego osiągnięcia dla nauki, JWST nadal jest gorzkim przypomnieniem chęci naszego kraju do tolerowania, a nawet upamiętniania queerfobii.

Skąd ten wniosek?

Otóż James Webb nadzorował w latach 50. rządową akcję mającą na celu usuwanie z rządowych stanowisk homoseksualistów. W roku 1953 prezydent Eisenhower wydał Nakaz Wykonawczy nr 10450, powierzając szefom agencji federalnych i Komisji Służby Cywilnej, wspieranej przez FBI, zbadanie pracowników federalnych w celu ustalenia, czy stanowią oni zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jednym z takich zagrożeń była sodomia, toteż osoby prowadzące w tym kontekście niemoralne życie, nie mogli zostać zatrudnieni na stanowiskach rządowych.

Autor artykułu napisał:

Lawendowa panika była moralną paniką ery McCarthy’ego, w której podejrzani pracownicy queer zostali zdemaskowani i usunięci z rządowych stanowisk. Szczególnie niepokojące było zwolnienie pracownika NASA Clifforda L. Nortona w wyniku „niemoralnego postępowania” i posiadania cech osobowości, które czynią go „nienadającym się do dalszego zatrudnienia w rządzie”. Miało to miejsce po lawendowej panice, podczas gdy Webb był nadal administratorem odpowiedzialnym za tego rodzaju dochodzenia dotyczące bezpieczeństwa.

Pomimo tych “kontrowersji” NASA odmówiła zmiany nazwy teleskopu. Obecny administrator NASA Bill Nelson powiedział:

Nie znaleźliśmy powodów, które uzasadniałyby zmianę nazwy Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba.

W zeszłym roku rozpoczęto petycję o zmianę nazwy, aczkolwiek nie zebrała wielu podpisów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY