Porażka amerykańskiego episkopatu. Zgodzili się na adopcję dziecka przez lesbijkę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Biskupi pozwolili lesbijce na adopcje

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Amerykański episkopat uległ naciskom i zaakceptował samotną lesbijkę Kelly Easter jako rodzinę zastępcza dla dziecka ze specjalnego ośrodka. Kobieta starała się o zgodę od trzech lat.
  • Amerykański episkopat zgodził się po trzech latach, by lesbijka adoptowała dziecko.
  • Wcześniej przez ten czas Kelly Easter ubiegając się o dziecko imigrantów złożyła pozew przeciwko organizacjom wykluczającym osoby homoseksualne.
  • Po kilku miesiącach nacisków biskupi ogłosili kapitulację.
  • Tęczowe skrzydło w Kościele Katolickim ogłosiło nawet pewien sukces, zapowiadają dalszą ofensywę.
  • Zobacz także: Komisarz UE: “Polska musi przestrzegać praworządności”

Trzy lata temu deklarująca się jako lesbijka Kelly Easter rozpoczęła starania o adopcję dziecka imigrantów z ośrodka należącego do chrześcijańskiej organizacji Bethany Christian Services. Warto zaznaczyć, że jest stowarzyszenie jest finansowane przez amerykański episkopat. Z początku kobiecie zablokowano możliwość opieki nad dziećmi z ośrodka z powodu jej deklaracji dot. jej orientacji seksualnej.

Początkowo walczyła ona o dziecko przez dwa lata, aby następnie złożyć pozew. Stwierdziła w nim, że państwowym programie adopcji dzieci cudzoziemców znajdują się organizacje mające rzekomo wykluczać osoby homoseksualne.

Czytaj więcej: Promyk nadziei wśród zachodnich naukowców. “Nie powinniśmy popadać w ideologię genderyzmu”

Amerykański episkopat uległ naciskom

Po 8 miesiącach Easter wycofała jednak skargę, bo episkopat zmienił zdanie. Poinformowano ją, że nie ma już religijnych zastrzeżeń wobec procesu adopcyjnego przez lesbijkę.

Nie wiadomo, dlaczego amerykański Kościół zmienił nagle zdanie i nawet nie próbował bronić swoich racji przed sądem. Decyzję episkopatu pochwalają za to środowiska LGBT, w tym organizacja New Ways Ministry, która zajmuje się promocją LGBT w środowiskach kościelnych.

Tęczowe skrzydło w Kościele Katolicki w USA twierdzi, że sprawa Kelly Easter to początek ogólnej akceptacji adopcji przez homoseksualistów w katolickich instytucjach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY