Niemcy: Rośnie odsetek przestępstw popełnianych przez imigrantów

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niemiecka policja

Niemiecka policja / Fot. Pixabay

Obcokrajowcy stanowią tylko około 12% populacji niemieckiej, ale odpowiadają za 39% wszystkich morderstw w kraju.
  • Od 2000 r. rośnie odsetek osób niebędących Niemcami w statystykach skazań za morderstwa.
  • Migranci stanowią zdecydowanie nadreprezentowaną grupą również w innych przestępstwach, w tym w gwałcie, napaści i rozboju.
  • Jeśli chodzi o gwałt zbiorowy, migranci są reprezentowani w ponad połowie przypadków w kraju.
  • Dane te nie mówią całej historii, ponieważ migranci, którzy stali się obywatelami Niemiec, nie są liczeni w statystykach jako „obcokrajowcy” ani jako migranci w drugim pokoleniu.
  • Zobacz też: USA i Izrael podpiszą wspólne zobowiązanie. Chodzi o Iran i broń jądrową

Odsetek nie-Niemców skazanych za morderstwo wzrósł z 29,27 proc. do 39,02 proc. wszystkich morderstw w latach 2000-2020, jak wynika z informacji przekazanych przez niemiecki rząd.

Szokujące, choć może dość przewidywalne

Dane, które uzyskał w parlamencie przedstawiciel Alternatywy dla Niemiec (AfD) Stephan Brandner na oficjalną prośbę, okazały się jeszcze bardziej alarmujące. W latach 2000-2020 odsetek obcokrajowców skazanych za zabójstwo wzrósł z 37,53 proc. wszystkich takich przypadków do 56,25 proc.

Liczby są naprawdę szokujące (choć może dość przewidywalne), biorąc pod uwagę fakt, że obcokrajowcy stanowią tylko około 12% populacji niemieckiej. Oznacza to, że ​​imigranci stanowią nieproporcjonalnie większe źródło morderstw i zabójstw. Wyroki za zabójstwo, choć nie wprost morderstwo, często obejmują przypadki, gdy migranci przejechali dzieci podczas wyścigów ulicznych. Jest to częstym zjawiskiem w miastach takich jak Berlin, a ówczesny prokurator miasta, Andreas Winkelmann, powiedział:

Większość sprawców są mężczyznami, mają niewiele ponad 20 lat i pochodzą ze środowisk migracyjnych.

Brandner powiedział:

Niedopuszczalne zjawisko przestępczości zagranicznej musi w końcu zostać rozwiązane. Liczby wyraźnie pokazują, że w Niemczech mamy ogromny problem z przestępcami-imigrantami. W szczególności imigranci z Afganistanu i Syrii stanowią poważny problem bezpieczeństwa dla naszego kraju.

https://twitter.com/StBrandner/status/1546791804414074881?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1546791804414074881%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Frmx.news%2Fgermany%2F39-of-murders-in-germany-committed-by-foreign-nationals%2F

Wyraźna nadreprezentacja

Dane pokazują również, że od 2018 r. wśród przestępców skazanych niebędących obywatelami Niemiec najczęściej identyfikowano obywateli Turcji, Afganistanu i Syrii, przy czym te trzy grupy na przestrzeni lat zamiennie zajmowały pierwsze miejsce.

Migranci stanowią zdecydowanie nadreprezentowaną grupą również w innych przestępstwach, w tym w gwałcie, napaści i rozboju. Na przykład, jeśli chodzi o gwałt zbiorowy, migranci są reprezentowani w ponad połowie przypadków w kraju. Dane te nie mówią całej historii, ponieważ migranci, którzy stali się obywatelami Niemiec, nie są liczeni w statystykach jako „obcokrajowcy” ani jako migranci w drugim pokoleniu. W rezultacie nie ma wyraźnego podziału statystyk przestępczości na podstawie pochodzenia etnicznego, które mogłyby opowiedzieć pełną historię o morderstwach i innych poważnych przestępstwach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Remix News

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY