Iwona Nieroda i Natalia Kałucka wicemistrzyniami Igrzysk World Games

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Fot: FB Iwona Nieroda

Nasi sportowcy zdobyli kolejne dwa srebrne medale na Igrzyskach World Games rozgrywanych w Birmingham. W kickboxingu w K1 52 kg na drugim stopniu podium stanęła Iwona Nieroda-Zdziebko a we wspinaczce na czas również 2 miejsce zajęła Natalia Kałucka. W zawodach sportów nieolimpijskich mamy już więc 13 medali.

Iwona Nieroda-Zdziebko wicemistrzynią WG w Kickboxingu

Finałowa walka w kategorii 52 kg K1 kobiet

Iwona Nieroda-Zdziebko była jedyną naszą reprezentantką w Kickboxingu na World Games 2022. Na ostatnich Igrzyskach sportów nieolimpijskich rozgrywanych w Polsce zdobyliśmy aż 6 medali w tym sporcie walki, niestety w Birmingham żaden z naszych medalistów z Wrocławia nie pojawił się. Iwona Nieroda-Zdziebko to trzykrotna mistrzyni świata z 2011, 2015 i 2017 roku, nie walczyła na World Games 5 lat temu. Tym razem stanęła do rywalizacji i była naszą faworytką nawet do złotego medalu. Polka skutecznie rozpoczęła zmagania w kategorii 52 kg w formule K-1, bo taki styl walk w kickboxingu rozgrywano w USA podobnie jak w 2017 roku. Pokonała swoje dwie pierwsze przeciwniczki z Węgier i Ukrainy. W finale zmierzyła się z zawodniczką z Izraela, niestety tutaj wyraźnie była gorsza od rywalki przegrywając jednogłośnie w punktacji sędziów 0:3. Mimo to jest to wielki kolejny sukces naszej reprezentantki.

Natalia Kałucka wicemistrzynią WG we wspinaczce na czas

Wspaniale rozpoczęła zawody we wspinaczce na czas na World Games 2022 Natalia Kałucka. Polka była najszybsza w kwalifikacjach. Pokonała kolejno w ćwierćfinale zawodniczkę z Ukrainy a następnie w półfinale zawodniczkę z Francji. Niestety w finałowym biegu uległa Amerykance. Polka wywalczyła srebrny medal. To historyczny, pierwszy medal dla polskiego zawodnika we wspinaczce sportowej na Igrzyskach sportów nieolimpijskich. Jest to drugi tak wielki sukces naszej reprezentantki w karierze, która w ubiegłym roku wywalczyła złoty medal na mistrzostwach świata. W Birmingham startowało jeszcze dwóch naszych specjalistów od wspinania się na czas, 6 miejsce zajęła Patrycja Chudziak, a wśród mężczyzn 7 miejsce zajął Marcin Dzieński.

Mamy już 13 medali na World Games

Igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2022 rozpoczęły się 7 lipca i potrwają dziesięć dni. Pozostało więc jeszcze 3 dni rywalizacji. Nasi reprezentanci startują w 68-osobowym składzie w 16 dyscyplinach. Po 7 dniach mamy już 13 medali, 3 złote, 5 srebrne i 5 brązowych, co daje nam na razie bardzo wysokie 14 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Wyniki World Games

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY