Francja: Mur przed szkołą zamiast siatki. Chodzi o obronę dzieci przed zabłąkanymi kulami imigrantów

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Przed szkołą podstawową w imigranckiej dzielnicy miasta Arles we Francji budowany jest mur o wysokości 2,40 m.

We francuskim mieście Arles budowany jest mur o wysokości 2,40 m. Gdzie? Przed szkołą podstawową w imigranckiej dzielnicy Griffeuille. Postawiony przed szkołą podstawową w imigranckiej dzielnicy Griffeuille ma chronić dzieci przed zabłąkanymi kulami. Wznoszony jest na zlecenie rady miasta dwa tygodnie po śmierci w strzelaninie 15-letniego Marwane’a.

Urzędnik gminy podkreśla:

Szkoła musi być miejscem zabezpieczonym przed tym, co dzieje się na zewnątrz i nikt nie powinien móc przechodzić, łapać dzieci, rozmawiać z dziećmi.

Druga zastępczyni burmistrza miasta Arles, Mandy Graillon, jest przekonana o skuteczności muru i wytrwale popiera jego budowę:

Dla mnie są to raczej prace, które należało wykonać dawno temu, bo znamy kontekst tych działań.

Dzielnica jest nękana przez handel narkotykami

15-letni Marwane zginął trafiony kulą z przejeżdżającego pojazdu, gdy spacerował po swojej dzielnicy Griffeuille. Hol budynku trafionego strzałami jest znanym punktem transakcji w okolicy. Tydzień przed śmiercią nastolatka w tej samej okolicy wybuchła strzelanina.

Burmistrz Arles, Patrick de Carolis, zarządził wówczas trzydniową żałobę miejską i wezwał służby państwa w obliczu wzrostu przemocy w jego mieście. Zorganizowano także biały marsz, aby złożyć ostatni hołd Marwane, kilka dni po tragedii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

BFM TV

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY