Rosjanie nie zbudują czołgów z klocków Lego. Znana firma zamyka oddziały

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ta decyzja osłabi zbrojenia rosyjskich dzieci

Ta decyzja osłabi zbrojenia rosyjskich dzieci

Duński producent zabawek, znany z klocków firma Lego, zamyka swoją działalność w Rosji na czas nieokreślony.

Duński producent zabawek, znana z klocków firma Lego, zamyka swoją działalność w Rosji na czas nieokreślony. Zwalnia tym samym 90 pracowników z Moskwy z powodu „rozległych zakłóceń” w kraju.

Wojna nie oszczędza nikogo

Lego rozwiązało umowę z franczyzobiorcą Inventive Retail Group (IRG), który był właścicielem i operatorem 81 sklepów w imieniu Lego. IRG, która prowadziła również sklepy w Rosji dla zachodnich marek, takich jak Nike i Samsung, poinformowała we wtorek, że umowa z Lego została rozwiązana. Rzecznik firmy od klocków powiedział:

Grupa LEGO postanowiła na czas nieokreślony zaprzestać działalności komercyjnej w Rosji, biorąc pod uwagę ciągłe zakłócenia w środowisku operacyjnym.

Nie chodzi więc o rusofobię, czy o sankcje nałożone na rosyjskie dzieci. Lego wstrzymało dostawy do Rosji w marcu i poinformowało w czerwcu, że tymczasowo zamroziło niektóre sklepy z powodu problemów z dostawami.

Przez wojnę nie będzie nawet klocków

Rosyjska wersja Inc. Magazine poinformowała wcześniej we wtorek, że Lego bezterminowo wstrzymuje działalność komercyjną w Rosji i zrywa kontrakt z IRG. 81 sklepów zostało zamkniętych. Firmy, w tym Nike i Cisco, ogłosiły odejście z Rosji w ostatnich tygodniach, ponieważ tempo odchodzenia firm zachodnich przyspiesza po tym, jak Rosja wysłała w lutym wojska na Ukrainę w ramach, jak to określa, „operacji specjalnej”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reuters

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY