Deutsche Bank: Niemcy mogą przestawić się na drewno tej zimy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Drewno

Drewno / fot. pixnio.com

Deutsche Bank napisał, że niemieckie gospodarstwa domowe mogą tej zimy wykorzystać drewno jako źródło ogrzewania.

Deutsche Bank napisał we wtorek, iż niemieckie gospodarstwa domowe mogą tej zimy wykorzystać drewno jako źródło ogrzewania, ponieważ Rosja ogranicza przepływ gazu ziemnego do Europy. Moskwa ograniczyła już dostawy do kilku krajów, w tym do Bułgarii i Polski z powodu odmowy płatności w rublach.

Bank poinformował, że spodziewa się, że konsumpcja gazu w Niemczech spadnie o 10% poniżej poziomu z 2021 r. dzięki oszczędnościom gospodarstw domowych i wysokim cenom gazu. Zauważył również, że węgiel kamienny i brunatny mogą pojawić się jako zamienniki gazu ziemnego w energetyce przemysłowej.

Po przerwie w dostawie prądu zeszłej zimy, teksańskie gospodarstwa domowe uciekły się do ogrzewania za pomocą drewna i mebli. Zmiana, mówi Deutsche Bank, jeszcze bardziej zmniejszyłaby popyt na gaz w Niemczech.

Zarówno oszczędności, jak i substytucja doprowadziły już do zmniejszenia niemieckiego zużycia gazu o ponad 14% rok do roku w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2022 r.

Bank dodał, że niektóre obiekty w Niemczech mogą zostać zamknięte wraz ze wzrostem kosztów energii, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację.

“Turystyka energetyczna”?

Telewizja Bild jako jedno z możliwych rozwiązań kryzysu energetycznego w Niemczech proponuje wyjazd do Grecji. Grecki minister turystyki Vasilis Kikilias zareklamował:

Będziemy tu na was czekać. Jesienią i zimą byłoby wielką przyjemnością dla nas Greków powitać niemieckich emerytów, którzy chcą doświadczyć “śródziemnomorskiej zimy” z grecką gościnnością, łagodną pogodą i wysokiej jakości usługami.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY