Firmy od AI pracują nad technologią pozwalającą wykrywać twarz nawet, gdy osoba nosi maskę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Człowiek w maseczce

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Dyrektor generalny Corsight, firmy zajmującej się sztuczną inteligencją, zdradził, że do rozpoznania wystarczy 50 pikseli twarzy.

W najnowszym odcinku BBC One’s Frontline FIghtback, serialu o wykorzystaniu technologii przez organy ścigania, program zwrócił uwagę na Corsight AI. Jest to firma technologiczna, która produkuje technologię rozpoznawania twarzy do użytku w walce z przestępczością.

W odcinku przeprowadzono wywiady z dyrektorami Corsight AI, podkreślając zalety technologii rozpoznawania twarzy w walce z przestępczością w przypadkach, gdy podejrzani zakrywali twarze. Dyrektor generalny Corsight, Rob Watts, mówił:

Możemy wykonać rozpoznawanie twarzy pomimo masek, możemy wykonać rozpoznawanie twarzy przy skręcie głowy o 90 stopni. Możemy wykonywać rozpoznawanie twarzy pod ostrym kątem z wysoko zamontowanych kamer.

Zamaskowani przestępcy zostaną wykryci

Dyrektor firmy zajmującej się sztuczną inteligencją dodał, iż do rozpoznania nagranej osoby wystarczy 50 pikseli twarzy.

Przestępcy wierzą, że mogą chodzić na widoku w masce na twarzy… I myślą, że mogą iść i popełnić przestępstwo… Zostaną wykryci.

Korzystając z technologii sztucznej inteligencji, policja może przepuszczać materiał wideo przez system, który analizuje nagranie szybciej niż człowiek w czasie rzeczywistym. Następnie może wykrywać, czy jakiekolwiek twarze na filmie należą do znanych osób.

Możemy po prostu “skonsumować” ten film w przyspieszonym tempie 15x, 30x… [System] pokaże ci, ile twarzy można zobaczyć na tym materiale, i czy którakolwiek z tych twarzy była ci znana. To działa jak informacje wywiadowcze dla funkcjonariuszy policji badających sprawę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reclaim The Net

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY