Włochy: Młodzi imigranci popełniają prawie 1 na 2 przestępstwa w swojej grupie wiekowej [FOTO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Sahodar.in

Obcokrajowcy w wieku 14-24 lat stanowią 9,6 procent populacji we Włoszech. Mimo to odpowiadają za niemal 50% przestępstw.
  • Obcokrajowcy w grupie wiekowej 14-24 stanowią 9,6 procent włoskiej populacji.
  • Mimo to młodzi imigranci popełniają prawie połowę wszystkich przestępstw.
  • W grupie wiekowej 18-24 cudzoziemcy to 11,2 procent.
  • Popełniają aż 89,7 procent przestępstw związanych z prostytucją.
  • Zobacz też: Ukraińcy z zagwarantowanymi miejscami na polskich uczelniach

Garść statystyk

Młodzi obcokrajowcy popełniają prawie połowę poważnych przestępstw we Włoszech w grupie wiekowej 14-24 lata, według danych włoskiego Narodowego Instytutu Statystycznego (ISTAT). Liczby są naprawdę szokujące, ponieważ w tej grupie wiekowej obcokrajowcy stanowią 9,6 procent populacji. Niemniej jednak młodzi imigranci popełniają 50,2 procent kradzieży, 48,1 procent rabunków, 47,7 procent gwałtów i 40,4 procent napaści.

W grupie wiekowej 18-24 lata cudzoziemcy stanowią 11,2 proc. populacji kraju, ale popełniają aż 89,7 proc. przestępstw związanych z prostytycją, 55,8 proc. przypadków gwałtów, 52,8 proc. rozbojów, 52,4 proc. kradzieży, 43,6 procent przypadków zadawania szczególnych urazów, pisze Giuseppe Valditara dla włoskiej gazety Libero. Dane nie obejmują przestępstw popełnionych przez Włochów drugiego pokolenia. Innymi słowy, Włosi urodzeni z rodziców imigrantów nie są wymienieni jako „obcokrajowcy”, a zamiast tego są postrzegani jako obywatele włoscy.

Wnioski

Dane pomagają rozwiać pogląd, że imigranci mają wyższe wskaźniki przestępczości tylko dlatego, że składają się głównie z młodych mężczyzn. Dane tutaj po prostu porównują wskaźniki przestępczości między obcokrajowcami i tubylcami, którzy są z tej samej grupy wiekowej, i pokazują, że obcokrajowcy mają ogromny nieproporcjonalny udział w ogólnym wskaźniku przestępczości.

ISTAT pokazuje również, że udział przestępstw popełnianych przez cudzoziemców stale rośnie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. W 1990 r. cudzoziemcy stanowili 2,5 proc. oskarżonych o przestępstwa, podczas gdy w 2009 r. stanowili 24 proc. Ta niepokojąca statystyka z biegiem lat tylko się pogorszyła.

Imigranci w wieku od 45 do 54 lat stanowią 11,8 procent populacji, ale popełniają 16,7 procent przestępstw. Naukowcy uważają, że ich wiek i większa integracja ze społeczeństwem włoskim odpowiadają za niższy wskaźnik przestępczości.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Remix News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY