Szkocja: Skanowanie tablic rejestracyjnych w celu egzekwowania stref “niskiej emisji”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Kary za nieprzestrzeganie przepisów będą się kumulować. Pierwszy przypadek niezgodności skutkowałby grzywną w wysokości 60 funtów.

W miastach Edynburg, Glasgow, Dundee i Aberdeen w Szkocji uruchomiono Strefy Niskiej Emisji (LEZ). Ich egzekwowanie jednak rozpocznie się dopiero 1 czerwca 2024 r. w przypadku Aberdeen i Edynburga, 1 czerwca 2023 r. w przypadku Glasgow i 30 maja 2024 dla Dundee.

Egzekwowanie stref LEZ ułatwią systemy automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR). Pojazdy wjeżdżające do LEZ będą musiały spełniać normy Euro VI. Te, które nie spełniają norm, nie zostaną wpuszczone do strefy.

Kary

Kary za nieprzestrzeganie przepisów będą się kumulować. Pierwszy przypadek niezgodności skutkowałby grzywną w wysokości 60 funtów. Kolejne naruszenia będą skutkować dwukrotną grzywną w stosunku do poprzedniej do maksymalnej kwoty 960 GBP. Grzywna zostaje zmniejszona o połowę, jeśli zostanie zapłacona w ciągu dwóch tygodni. Kara startowa jest resetowana, jeśli w ciągu 90 dni nie nastąpią kolejne naruszenia.

Transport Scotland powiedział, że okres karencji zapewni wystarczająco dużo czasu na zapewnienie zgodności.

Od 2018 roku w Glasgow obowiązuje strefa niskiej emisji, która dotyczy autobusów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reclaim The Net

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY