Episkopat USA ostrzega. Wzrasta prześladowanie chrześcijan

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Episkopat Stanów Zjednoczonych ostrzega wiernych oraz amerykańskich obywateli o prześladowaniu chrześcijan w krajach rozwijających się. Opresorzy korzystają z różnych mechanizmów, spychając wyznawców Chrystusa na margines społeczny.Takie prześladowanie ma szczególne miejsce w sferze poglądów na aborcję i seksualność.
  • W ubiegłym tygodniu podczas Międzynarodowego Szczytu Wolności Religijnej w Waszyngtonie biskupi ostrzegają przed prześladowaniem chrześcijan. 
  • W krajach rozwijających się dochodzi do prześladowań wyznawców Chrystusa, szczególnie w momencie obrony nienarodzonych dzieci oraz w sferze seksualności.
  • Lucas Koach wskazał, że politycy i lewicowe organizacje wspierają działania proaborcyjne.
  • Zauważył również, że postępuje kolonizacja ideologiczna, która chce zmienić dotychczasowy porządek kulturowy.
  • Zobacz także: Niemiecki kardynał oszalał? “Diakonat kobiet to wielki dar”

Podczas zakończonego w ubiegłym tygodniu Międzynarodowego Szczytu Wolności Religijnej w Waszyngtonie, Lucas Koach, szef działającego przy amerykańskim episkopacie biura ds. sprawiedliwości i pokoju, ostrzegł, że w krajach rozwijających się istnieje silny impuls do forsowania polityki, która według nauczania Kościoła jest sprzeczna z godnością osoby ludzkiej. Jego zdaniem administracja Joe Bidena promuje i finansuje programy proaborcyjne i związane z ideologią LGBT w ubogich krajach, przy okazji dostarczania pomocy i wsparcia humanitarnego.

W swoim wystąpieniu Koch nawiązał do słów Papieża Franciszka z 2016 r., który ostrzegał przed prześladowaniem przebranym w szaty wysokiej kultury i oświecenia, określającym siebie jako nowoczesność i postęp. Papież Franciszek nazwał obecne prześladowanie chrześcijan w krajach rozwiniętych i rozwijających się w tzw. białych rękawiczkach. Miał on tutaj na myśli ataki na wyznawców Chrystusa za to, że głoszą wartości ewangeliczne.

Lucas Koach podkreślił, że polityka naruszająca godność osoby ludzkiej, jest często ujmowana w ramy „ochrony pokrzywdzonych”, np. matki stojącej w obliczu niechcianej ciąży lub osoby cierpiącej na dysforię płciową, która doświadcza niesłusznej przemocy czy dyskryminacji.

Każdy zgodzi się, że słabi i zmarginalizowani muszą być chronieni. W ten sposób, na fali współczucia, wpadamy w tę ideologiczną pułapkę. Tymczasem istnieje różnica pomiędzy ochroną przed przemocą a popieraniem światopoglądu sprzecznego z naturą człowieka i naruszającego jego godność

– stwierdził Lucas Koach.

Zdaniem Lucasa Koacha jednym z najbardziej jaskrawych sposobów prześladowania chrześcijan „w białych rękawiczkach” jest tzw. kolonizacja ideologiczna. W swoim wystąpieniu odniósł się do wytycznych Agencji Rozwoju Międzynarodowego USA z czerwca 2021 r. dotyczących obecności tematów związanych z ideologią LGBT w programach nauczania amerykańskich szkół. Jego zdaniem dają one bardzo wyraźne wskazówki dla nauczycieli i wychowawców, jak przeprogramować materiały edukacyjne, aby były one zgodne z ideologią gender.

Jedną z propozycji jest zastąpienie słów matka-ojciec przez neutralne słowo rodzic lub opiekun oraz wpisanie do programu nauczania informacji o zróżnicowanych orientacjach seksualnych i tożsamościach płciowych.

Dlaczego tego uczymy? Bo książki są autorstwa osób i instytucji, które dają na to pieniądze. Tak wygląda kolonizacja ideologiczna wspierana przez wpływowe kraje

– zauważył przedstawiciel amerykańskiego episkopatu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

gosc.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY