Daszkowski: Kapitał polityczny zbijany na pomordowanych [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Damian Daszkowski

Damian Daszkowski / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Prezydent Zełenski mimo zapowiedzi, nie przeprosił. Z drugiej strony pierwszy raz od 79 lat strona ukraińska brała udział w oficjalnych obchodach upamiętniających Rzeź Wołyńską" - mówił w Dniu na żywo w MN Damian Daszkowski ze Stowarzyszenia WIR Masz Głos.

Zobacz także: Roszczeniowi homoseksualiści z Kaliforni. Żądają odszkodowania za córkę z in vitro

Korwin szkodzi Konfederacji?

“Niestety, jeżeli chodzi o scenę polityczną, to mamy prosty podział – jedni są za Ukrainą, inni – przeciw. Wręcz szukają sposobu na zbicie kapitału politycznego, niekiedy na brutalnie pomordowanych ludziach. Są partie takie jak Konfederacja, która teraz dość mocno traci i obserwujemy to w sondażach. Przed inwazją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę miała w sondażach 12%. W mojej ocenie spadek ma wiele czynników: rozłam w partii Korwin, chaos wewnętrzny, błędy komunikacyjne, wypowiedzi chociażby Janusza Korwin – Mikke. Takie wypowiedzi bardzo ciężko jest jakkolwiek usprawiedliwić lub je wybronić. Trudno powiedzieć co chce przez to powiedzieć. To są indywidualne wybryki, które odbijają się na całą partię i stawia ją w bardzo niekorzystnym świetle” – mówił Daszkowski.

Polsko – ukraińska współpraca

“W interesie Polski jest to, aby Ukraina utrzymała swoją suwerenność. W naszym interesie jest to, żeby ze stroną ukraińską mieć jak najlepsze relacje. Do tej pory tak dobrych relacji z Ukraińcami nie mieliśmy. To pomoże przede wszystkim utworzyć umowy międzynarodowe, które pomogą w rozwoju i Polski, i Ukrainy. Transakcje są zawsze wymienne” – dodał Daszkowski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY