Mamy 3 miejsca na podium w końcowych klasyfikacjach wioślarskiego PŚ

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Czwórka podwójna w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański

Czwórka podwójna w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański / Fot. PAP/EPA Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zakończył się cykl zawodów o Puchar świata 2022 w wioślarskich klasach olimpijskich. Nasi reprezentanci zajęli 3 miejsca na podium w końcowych klasyfikacjach. Na 2 miejscu znalazły się dwie męskie osady: dwójka podwójna i czwórka podwójna, a na 3 miejscu dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet.

Zakończył się cykl zawodów o wioślarski Puchar świata

FB World Rowing

Tegoroczny cykl zawodów o Puchar świata w wioślarskich klasach olimpijskich składał się tradycyjnie z trzech regat:

• 2022 World Rowing Cup I – Belgrad (Serbia) 27 – 29 maj
  • 2022 World Rowing Cup II – Poznań (Polska) 16-19 czerwiec
  • 2022 World Rowing Cup III – Lucerna (Szwajcaria) 8-10 lipiec

Nasi reprezentanci zdobyli w tych regatach łącznie 7 medali. Najlepiej spisaliśmy się w drugim Pucharze świata rozegranym u nas na torze regatowym Malta, gdzie zdobyliśmy 4 medale, złoto wywalczył parawioślarski mikst, srebro dwójka podwójna mężczyzn, a brąz – czwórka podwójna i ósemka mężczyzn. W pierwszym Pucharze świata Biało-czerwoni zdobyli dwa medale – srebro wywalczyła dwójka podwójna mężczyzn, a brąz dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. A w finałowych zawodach w Lucernie tylko jedna osada znalazła się na podium, męska czwórka podwójna pewnie wygrała finał i sięgnęła po złoto.

W klasyfikacjach końcowych PŚ na podium znalazły się nasze 3 osady

Podsumowaniem całego cyklu zawodów o Puchar świata jest zwykle klasyfikacja końcowa najlepszych osad, które uzbierały najwięcej punktów przyznawanych w każdych regatach. Tutaj nie przyznawano niestety medali. Nasi reprezentanci znaleźli się w trzech konkurencjach w pierwszej trójce. Najlepiej wypadła złota osada z finałowych regat. Czwórka podwójna startująca w składzie Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański (Szymon Pośnik, Cezary Litka i Piotr Płomiński) zajęła 2 miejsce przegrywając tylko o 2 punkty z osadą z Chin, która była najlepsza w pierwszych i drugich zawodach.

Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji całego cyklu zajęła również nasza męska dwójka podwójna Mirosław Ziętarski i Fabian Barański, która dwukrotnie musiała uznać wyższość najlepszej w tym sezonie osadzie z Chorwacji.

Trzecie miejsce na podium zdobyła jeszcze nasza osada pań w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Zuzanna Jasińska i Katarzyna Wełna wywalczyły brązowy medal w pierwszych zawodach, w drugich Zuzanna Jasińska startowała już z Jessiką Sobocińską, zajmując 5 miejsce, a w finałowych regatach Jessika Sobocińska i Katarzyna Wełna również uplasowały się na 5 miejscu, co w sumie naszej osadzie dało 11 punków. Lepsze tutaj okazały się osady Chińska (14 pkt) i Wielkiej Brytanii (16 pkt).