Lewica: Anna Frank była uprzywilejowana ze względu na kolor skóry

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Anna Frank

Anna Frank / fot. Flickr

Dziś loguję się na Twitterze i widzę, jak lewicowcy debatują, czy Anne Frank miała przywilej białych - napisała Armendariz-Jackson.

#whiteprivilage i Anne Frank to wyrażenia, które pojawiły się niedawno na Twitterze jako “trendy”. Oznacza to, że wiele osób o tym pisało.

O co chodzi?

Nazwisko ofiary niemieckich nazistów pojawiło się na Twitterze w niedzielę. Użytkownicy platformy mediów społecznościowych debatowali, czy Frank była beneficjentką „białych przywilejów”. W ten sposób lewicowcy określają korzyści, które społeczeństwo rzekomo przyznaje “rasowo białym”. Jeden z użytkowników napisał:

Tak, wszyscy biali są bezpieczni. Nikt nie mówi, że naziści nie brali na cel białych ludzi, tylko że biali mogą chować się za swoją bielą, podczas gdy w nazistowskich USA czarni nie mogą.

Na tę absurdalną dysputę zareagowała kandydatka do Kongresu Republikanów z Teksasu, Irene Armendariz-Jackson:

Nie mogę uwierzyć, że dziś rano loguję się na Twitterze i widzę, jak lewicowcy bez ironii debatują, czy Anne Frank miała przywilej białych.

Zmarła w wieku 16 lat Żydówka została nawet nazwana… “kolonizatorką”. Nie tak dawno czarnoskóra aktorka i feministka Whoopi Goldberg została zawieszona z prowadzenia programu “The View” po tym, jak powiedziała, że w hitlerowskich zbrodniach na Żydach nie chodziło o rasę, gdyż “biali robili to białym”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Jerusalem Post

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY