Warszawa: Ewakuacja uczestników Marszu Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu. Mężczyzna wyjął z plecaka pocisk [+WIDEO]

PILNE
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie

Ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie / Fot. Twitter.com/Policja_KSP

Policja ewakuowała część Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie. To pokłosie zachowania 31-letniego mężczyzny, który podczas Marszu Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu wyjął z plecaka pocisk i pozostawił go na deptaku. Według nieoficjalnych informacji, pocisk miał dużą siłę rażenia. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, a pocisk zabezpieczony przez policyjnych pirotechników.

Zobacz także: Polacy zyskają nowe prawa na Ukrainie? Zełeński wniósł projekt ustawy o specjalnym statusie

Na miejscu pojawili się policyjni antyterroryści i pirotechnicy. Ewakuowano nie tylko uczestników Marszu Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu, ale również wszystkie inne osoby przebywające na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w promieniu 200 m od zdarzenia.

Zgromadzenie na Krakowskim Przedmieściu zostało ewakuowane, gdy jeden z mężczyzn wyjął pocisk z plecaka i pozostawił go na deptaku. Z zatrzymanym 31-latkiem trwają czynności. Mężczyzna był wcześniej notowany. Policyjni pirotechnicy wyznaczyli 200-metrową strefę bezpieczeństwa. Pocisk został zabezpieczony przez pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. Obecnie znajduje się on w beczce do przewozu materiałów wybuchowych. Cały czas działamy na miejscu – poinformowała przed godziną 21 policja.

Jak podało nieoficjalnie radio RMF FM, zabezpieczony przez policję pocisk miał dużą siłę rażenia. Według ustaleń rozgłośni, najprawdopodobniej chodzi o pocisk z czasów II wojny światowej. 31-letni mężczyzna postawił go na bruku w momencie odbywania się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie Marszu Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jest przesłuchiwany. Wiadomo, że to mieszkaniec Mazowsza. Był już w przeszłości notowany przez policjantów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, dorzeczy.pl, rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY