Rosyjskie żony apelują. “Nasi mężowie są fizycznie i psychicznie wykończeni

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojna na Ukrainie

Lwów. Ukraińscy żołnierze noszą trumnę z zabitym towarzyszem broni. / fot. PAP/EPA/MYKOLA TYS Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zdaniem brytyjskiego wywiadu, żony rosyjskich żołnierzy apelują do władz, aby ich mężowie wrócili jak najszybciej do domu. Wskazują, że są wykończeni zarówno psychicznie jak i fizycznie. Zdaniem ekspertów, brak cyklicznej wymiany garnizonów wpływa bardzo negatywnie na morale wojsk rosyjskich oraz ich efektywność.
  • Według najnowszej notatki brytyjskiego wywiadu, Rosyjscy żołnierze na froncie ukraińskim mają cierpieć na brak wolnego.
  • Rosyjskie żony podkreślają, że ich mężowie podejmują nieustanne walki na froncie nie posiadać wolnego.
  • Zdaniem analityków obecna sytuacja wpływa bardzo negatywnie na samopoczucie i kondycję rosyjskich wojsk.
  • Zobacz także: Nowy ton Kremla? Pieskow: “Rosja pomoże Europie w bezpieczeństwie energetycznym”

Według doniesień, żony rosyjskich żołnierzy, którzy przebywają na terytorium Ukrainy od 24 lutego tego roku, czyli od początku inwazji militarnej, zwróciły się z apelem bezpośrednio do lokalnego polityka. Kobiety zaapelowały, aby ich mężowie powrócili z wojny na Ukrainie.

Jak informuje jedna z Rosjanek, personel 5. Samodzielnej Brygady Czołgów Gwardii Wschodniego Okręgu Wojskowego jest fizycznie i psychicznie wyczerpany. Pełnią oni nieustanną służbę na froncie ukraińskim podejmując walki z Ukraińcami.

Z kolei eksperci przekonują, że brak zaplanowanych przerw od intensywnych warunków bojowych wpływa bardzo negatywnie na obecne kadry rosyjskie. Obecnie Kreml stara się to skorygować m.in. poprzez pobór cywilów z więzień.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY