Mamy drugi medal na World Games. Szymon Kropidłowski również srebrny

Zdjęcie ilustracyjne

Szymon Kropidłowski tuż po zdobyciu srebrnego medalu w pływaniu z płetwach / Fot. FB UKS Manta Kościerzyna

Szymon Kropidłowski został drugim polskim medalistą The World Games 2022 w Birmingham. Polak sięgnął po srebro w pływaniu w płetwach na dystansie 100 m. Pierwszy krążek dla Polski tego samego dnia wywalczyła Zuzanna Kula w trójboju siłowym w wadze lekkiej.

Pływanie w płetwach to dyscyplina sportów podwodnych. Zawodnik staruje podobnie jak w pływaniu na basenie 50-metrowym dodatkowo wyposażony w zależności od konkurencji w płetwy podwójne lub monopłetwę oraz w fajkę oddechową, a także z aparatem oddechowym i butlą.

Ogromny sukces naszego 19-latka

Ogromny sukces osiągnął na Igrzyskach sportów nieolimpijskich nasz młody 19-letni pływak, specjalizujący się w pływaniu w płetwach. Szymon Kropidłowski z UKS Manta Kościerzyna już w pierwszym starcie wywalczył srebrny medal. Polak zajął drugie miejsce na dystansie 100 metrów w dwóch płetwach (bi-fins) z czasem 42,31 s. Wygrał Węgier Peter Holoda, a trzeci był reprezentant Grecji Christos Ioannis Bonias. Reprezentant Polski stracił do zwycięzcy jedyne 0,06 s. To jest olimpiada sportów nieolimpijskich. Już sam fakt, że Szymon dwa lata temu zakwalifikował się do tych zawodów jest ogromnym wyróżnieniem. Trzeba być bowiem finalistą mistrzostw świata.

– Szymonowi zabrakło sześć setnych do złotego medalu. Płynął pięknie. Emocje były niesamowite. W ogóle atmosfera cała panująca na basenie w Birmingham niesamowita. To jest zupełnie co innego niż nasze europejskie zawody, zawody Pucharu Świata. To jest inna ranga, inna otoczka, inni kibice, inne emocje.

– mówi Weekend FM prezes UKS Manta Kościerzyna Beata Zembrzycka-Greń

Przed Szymonem jeszcze drugi start w USA, tym razem na dystansie 50 metrów. Ale już wiadomo, że po zakończeniu tych zawodów wychowanek kościerskiego klubu będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Kolumbii.

Igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2022 rozpoczęły się 7 lipca i potrwają dziesięć dni. Pierwotnie miały się odbyć w 2021 r., ale zostały przesunięte o rok z powodu zmiany terminu igrzysk w Tokio (z powodu pandemii także przełożone o rok). To drugi medal Biało-Czerwonych na tych zawodach. Pierwszy krążek dla Polski tego samego dnia wywalczyła Zuzanna Kula w trójboju siłowym w wadze lekkiej. Na razie więc na srebrno. A tak wygląda srebrny medal oraz dodatkowa statuetka tegorocznych World Games.