Sondaż w Niemczech: 47% uważa, że Ukraina powinna się poddać

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/Filip Singer. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Podczas gdy 47% Niemców popiera ideę ustępstw terytorialnych Ukrainy wobec Rosji, około 41% jest temu przeciwna. Pozostałe 12% respondentów było niepewnych.
  • Niemiecka telewizja RTL przeprowadziła sondaż odnośnie wojny Rosji z Ukrainą.
  • Prawie połowa ankietowanych uważa, iż Ukraina powinna skapitulować.
  • Zdecydowana większość nie wierzy w odparcie agresji ze strony atakowanych.
  • Zobacz też: ONZ w oparach absurdu. “Korzyści z głodu na świecie”

Sondaż

Niemiecka sieć telewizyjna RTL przeprowadziła sondaż odnośnie wojny na linii Rosja-Ukraina. 47% ankietowanych uważa, że ​​Ukraina powinna odstąpić terytorium na wschodzie kraju, aby osiągnąć porozumienie pokojowe z Rosją. Podczas gdy 47% Niemców popiera ideę ustępstw terytorialnych Ukrainy wobec Rosji, około 41% jest temu przeciwna. Pozostałe 12% respondentów było niepewnych.

Kto wygra wojnę?

Zdecydowana większość – około 69% – ankietowanych Niemców nie wierzy, że Kijów zdoła pokonać Rosję na polu bitwy i wypędzić jej wojska z kraju. Tylko 26% zgadza się z poglądem, że wystarczająca ilość broni dostarczonej do Kijowa przez zbiorowy Zachód pozwoliłaby mu odnieść militarne zwycięstwo nad Rosją. Tymczasem 56% pytanych uważa, że ​​dostarczanie ciężkiej broni do Kijowa było słuszne, podczas gdy około 40% jest temu przeciwnych.

Mimo wspierania dostaw broni do Kijowa zdecydowana większość biorących udział w sondażu Niemców (73%) nie wierzy, że rząd federalny kraju ma przemyślaną strategię radzenia sobie zarówno z Kijowem, jak i Moskwą w dłuższej perspektywie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RT

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY