Nadchodzi kosmiczny wyścig. NASA: Chiny planują przejąć Księżyc

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wikipedia

Do 2035 r. Chiny ukończą własną stację księżycową. Osiągnięcia Chińczyków na tym polu niepokoją Amerykanów.

Ostrzeżenie

Administrator NASA Bill Nelson w wywiadzie dla Bild powiedział, że Waszyngton i Pekin rozgrzewają się do wyścigu kosmicznego. Ostrzegł, że Chińska Narodowa Administracja Kosmiczna, operacja będąca własnością rządu, może próbować „przejąć” Księżyc. Wyjaśnił, że do 2035 r. Chiny ukończą własną stację księżycową i będą mogły iść naprzód z różnymi programami. Nelson orzekł, iż amerykańska administracja kosmiczna w rzeczywistości jest „bardzo zaniepokojona” planami Chińczyków dot. lądowania na Księżycu.

Osiągnięcia Chin

Przykładowo chiński lądownik księżycowy Chang’e-4 z powodzeniem uprawiał już rośliny na Księżycu, co jest wynikiem projektu obejmującego dziesiątki chińskich uniwersytetów. Zdjęcia pokazały kiełkowanie nasion bawełny, a tamtejszy rząd powiedział, że oznacza to „zakończenie pierwszego biologicznego eksperymentu ludzkości na Księżycu”.

Co więcej, Chang’e-4 wylądował po drugiej stronie księżyca, dostarczając łazik Yutu-2 do regionu, „w którym wcześniej nie zapuszczał się żaden człowiek ani robot NASA”, wyjaśnia raport. W raporcie wyjaśniono, że był w stanie wykonać lądowanie na odległej stronie, co okazało się problematyczne z powodu braku łączności radiowej z projektami kosmicznymi w tym regionie, poprzez naprawienie satelity przekaźnikowego podczas misji.

Jeżeli w przyszłości Chiny przejmą Księżyc, z pewnością będą miały kim go zaludnić.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

WND

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY