Facebook i Instagram zostaną zablokowane w Europie? Możliwy drastyczny krok

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Amerykańska spółka Meta poinformowała Komisję Papierów Wartościowych i Giełd o możliwym odcięciu europejskich użytkowników od ich mediów społecznościowych. Już tego lata przez konflikt unijnych i amerykańskich przepisów może zostać wyłączony Facebook i Instagram.
  • Jak informuje Politico użytkownicy Facebooka i Instagrama w Unii Europejskiej mogą zostać niedługo odcięci od tych mediów społecznościowych.
  • Wcześniej spółka Meta informowała, że przez brak nowych przepisów transatalntyckich, będzie zmuszona wykonać drastyczny krok.
  • Od pewnego czasu Stany Zjednoczone i UE próbują wypracować zadowalające obie strony przepisy o współpracy.
  • Irlandzka Komisja Ochrony Danych przekazała, że europejscy regulatorzy mają miesiąc na naniesienie swoich poprawek.
  • Zobacz także: Wiech: Polityka energetyczna w końcu zaczyna dokądś zmierzać [NASZ WYWIAD]

Irlandzka Komisja Ochrony Danych poinformowała swoich odpowiedników w Europie, że zablokuje właścicielowi Facebooka (Meta), wysyłanie danych użytkowników z Europy do USA

– informuje Politico.

Tak niezwykła decyzja irlandzkiego organu ma związek z obecną polityką prywatności prowadzoną przez Facebooka.

Jeśli nowe transatlantyckie przepisy w sprawie przekazywania danych nie zostaną przyjęte i nie będziemy w stanie stosować dotychczasowych przepisów SCC lub polegać na innych alternatywnych sposobach przekazywania danych z Europy do Stanów Zjednoczonych, prawdopodobnie nie będziemy mogli oferować w Europie wielu naszych najważniejszych produktów i usług, w tym Facebooka i Instagrama

– oświadczyła w marcu Meta w notatce do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Obecnie Stany Zjednoczone oraz Unia Europejska negocjują nową umowę o transferze danych. Miałaby ona pozwolić takim firmom jak Meta (właściciel Facebooka i Instagrama) na dalsze przesyłanie danych niezależnie od irlandzkiego nakazu.

Rzecznik irlandzkiego urzędu ds. ochrony danych potwierdził, że projekt decyzji został wysłany do innych europejskich regulatorów prywatności, instytucje mają miesiąc na wniesienie swoich poprawek. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY