Wiech: Polityka energetyczna w końcu zaczyna dokądś zmierzać [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jakub Wiech

Jakub Wiech / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Niemcy są tak naprawdę w fatalnej sytuacji, bo nie mogą infrastrukturalnie zapewnić sobie dostatecznie dużych dostaw z kierunków nierosyjskich, tak żeby funkcjonować na normalnym poziomie" - mówił w Dniu na żywo w MN Jakub Wiech z portalu Energetyka.com.

Zobacz także: Rzeź wołyńska. Bielecka: „Te sprawy nie zniknęły” [NASZ WYWIAD]

Polityka energetyczna i strategia rządu

“Polityka energetyczna w końcu zaczyna dokądś zmierzać. Przez ostatnie 30 lat Polska niestety nie miała polityki energetycznej jako kompleksowej drogi rozwoju energetycznego kraju. Myśmy mieli takie wyspowe działanie, podejmowane w tych sektorach, w których należało coś zrobić, ale nie było wizji i strategii. Ta strategia powoli się wykluwa, powoli jest realizowana. Polski rząd przyjął, że nowy system elektroenergetyczny będzie składał się głównie ze źródeł odnawialnych, ale też z energetyki jądrowej w ujęciu docelowym. W międzyczasie nastąpi przejście z energetyki węglowej poprzez komponent gazowy do miksu atom oraz OZE” – mówił Wiech.

OZE przyszłością energetyki?

“OZE to ważny komponent tego mixu energetycznego, który obecnie budujemy. Tutaj żadna technologia – ani jądrowa, ani odnawialna, nie jest w stanie samodzielnie zaspokoić naszych potrzeb, jeśli chodzi o budowanie przyszłego mixu energetycznego” – dodał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY