Francja: Nawet co czwarte dziecko urodzone w 2021 r. nosi muzułmańskie imię

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wikipedia

Obszary miejskie odnotowują najszybszy wzrost "zastępowania demograficznego", przy czym osoby spoza Europy szybko wypierają osoby pochodzenia europejskiego.
  • Francuski rejestr cywilny to publikowana od 1900 r. lista wszystkich imion dzieci urodzonych we Francji.
  • Statystyki etniczne nie są dostępne we Francji, więc badacze, aby określić demograficzne trendy, muszą przyjrzeć się takim czynnikom, jak liczba osób urodzonych z muzułmańskimi nazwiskami.
  • Odsetek muzułmańskich imion dla noworodków może sięgać nawet 25 procent.
  • Zobacz też: ONZ w oparach absurdu. “Korzyści z głodu na świecie”

Dane statystyczne

Według nowej analizy danych opublikowanych przez Narodowy Instytut Statystyki i Badań Ekonomicznych, dwadzieścia procent dzieci urodzonych we Francji w 2021 r. otrzymało imię muzułmańskie. Francuski rejestr cywilny to publikowana od 1900 r. lista wszystkich imion dzieci urodzonych we Francji. Co roku przeglądana jest przez serwis informacyjny Fdesouche.

Wedle doniesień odsetek muzułmańskich imion w 2021 r. jest właściwie pierwszym spadkiem odnotowanym od 1996 r., ze stratą 0,30 punktu w porównaniu z 2020 r. Od 2000 r. liczba muzułmańskich imion nadawanych noworodkom rosła średnio o 0,7 punktu procentowego rocznie.

Obszary miejskie odnotowują najszybszy wzrost “zastępowania demograficznego”, przy czym osoby spoza Europy szybko wypierają osoby pochodzenia europejskiego. Statystyki etniczne nie są dostępne we Francji, więc badacze, aby określić demograficzne trendy, muszą przyjrzeć się takim czynnikom, jak liczba osób urodzonych z muzułmańskimi nazwiskami. Władze francuskie publikują również, ile osób urodziło się za granicą wraz ze swoimi dziećmi (imigranci z pierwszego i drugiego pokolenia).

Nawet 25 procent

Dane z 2021 r. dodatkowo pokazują, że we Francji urodziło się 738 000 dzieci, co stanowi wzrost od 2020 r. o 3000. Niewielki wzrost kończy spadek obserwowany od 2015 do 2020 roku. Warto również zauważyć, że wszystkie dzieci urodzone w 2021 roku zostały poczęte podczas lockdownów.

Istnieje spora liczba rzadkich imion, definiowanych jako dowolne imię nadane mniej niż trzem noworodkom każdego roku. Statystyki wskazują, że imiona muzułmańskie stanowią szacunkowo jedną trzecią rzadkich imion, zasadniczo różniących się pisownią. Jeśli uwzględnimy te imiona, szacuje się, że imiona muzułmanów stanowią 25 procent wszystkich urodzeń.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX-News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY