Rocznica “Krwawej Niedzieli”. Bąkiewicz i Roty zapraszają na niedzielną pikietę. “Musimy pamiętać o ludobójstwie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz zaprasza na pikietę upamiętniającą ludobójstwo na Wołyniu

Robert Bąkiewicz zaprasza na pikietę upamiętniającą ludobójstwo na Wołyniu

O godz. 15:00 rozpocznie się prezentacja spotów o wydarzeniach sprzed 79 lat. Dwie godziny później złożone zostaną kwiaty przy wspólnej modlitwie w intencji ofiar.
  • 11 lipca 1943 roku miała miejsce tzw. Krwawa Niedziela. Był to punkt kulminacyjny rzezi wołyńskiej, w której zamordowano 120 000 Polaków.
  • Roty Marszu Niepodległości oraz Straż Narodowa zapraszają na obchody rocznicy tego wydarzenia.
  • Pomimo czasu wojny musimy pamiętać o zbrodni na Polakach na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Tego wymaga uczciwość. Musimy budować sojusz z naszymi sąsiadami na prawdzie, a nie na kłamstwie – powiedział naszemu portalowi Robert Bąkiewicz.
  • Zobacz też: Profesor UMK zatrzymany w Iranie pod zarzutem szpiegostwa [WIDEO]

Rocznica “Krwawej Niedzieli”

Profil Rot Marszu Niepodległości opublikował na Facebooku wpis, w którym zaprasza wszystkich na obchody rocznicy “Krwawej Niedzieli”:

Już w najbliższą niedzielę zachęcamy do wzięciu udziału w obchodach rocznicy “Krwawej Niedzieli”, która była punktem kulminacyjnym eksterminacji ludności polskiej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Zapraszamy już od 15:00 do naszego stanowiska, zlokalizowanego nieopodal Tablicy Wołyńskiej przy ul. Krakowskie Przedmieście 64 w Warszawie. Wołyń 1943, pamiętamy!

Organizatorami wydarzenia są Roty Marszu Niepodległości oraz Straż Narodowa. Jak informuje nas załączony obrazek, o godzinie 15:00 rozpocznie się prezentacja spotów o wydarzeniach sprzed 79 lat. Dwie godziny później złożone zostaną kwiaty przy wspólnej modlitwie w intencji ofiar ukraińskich morderców.

“Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”

Załączona do wpisu grafika została opatrzona napisem:

Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary.

Są to słowa wykute na pomniku Ofiar Ludobójstwa na Kresach, ustawionym na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

“Tego wymaga uczciwość”

Pomimo czasu wojny musimy pamiętać o zbrodni na Polakach na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Tego wymaga uczciwość. Musimy budować sojusz z naszymi sąsiadami na prawdzie, a nie na kłamstwie

– powiedział naszemu portalowi Robert Bąkiewicz
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY