Profesor UMK zatrzymany w Iranie pod zarzutem szpiegostwa [WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Iranu

Flaga Iranu

Według irańskiej telewizji zbieranie próbek gleby przez Polaka zbiegło się w czasie z testem rakietowym w południowej prowincji Kerman.

Zbieranie próbek ziemi?

Irańska telewizja państwowa poinformowała o zatrzymaniu kilku obcokrajowców pod zarzutem szpiegostwa. Chodzi o pobieranie próbek gleby w strefach zastrzeżonych. Jednym z zatrzymanych jest naukowiec z toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Irańska telewizja podała:

Szpiedzy ci pobierali próbki ziemi na środkowej pustyni Iranu, gdzie odbywały się ćwiczenia Gwardii Rewolucyjnej w zakresie obsługi pocisków lotniczych.

Na nagraniu z irańskiej telewizji możemy zobaczyć brytyjskiego dyplomatę Gilesa Whitakera, który miał pobierać próbki ziemi. Media podały, że było to w pobliżu obszaru, na którym odbywały się testy rakietowe.

Profesor z Polski

Jedną z osób pokazanych w materiale filmowym jest Maciej Walczak, polski profesor akademicki. Odwiedzał on Iran jako turysta, przy czym wykorzystano materiał filmowy, na którym rzekomo widać Macieja Walczaka i trzech kolegów zbierających próbki ziemi. Według telewizji zbieranie próbek zbiegło się w czasie z testem rakietowym w południowej prowincji Kerman.

Władze Wielkiej Brytanii zdementowały informacje podawane przez Iran, określając je “całkowicie fałszywymi”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Magna Polonia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY