Bolt reaguje na falę gwałtów. Firma zwiększa bezpieczeństwo dla wystraszonych Polek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Po fali molestowania Polek Bolt zwiększa bezpieczeństwo

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Bolt wprowadził w Lublinie przejazdy dla kobiet realizowane tylko przez kobiety w ramach usługi kobiety dla kobiet. To odpowiedź na rosnącą plagę gwałtów w taksówkach.
  • W ostatnich miesiącach, szczególnie w Warszawie dochodziło do kilkudziesięciu przypadków gwałtów i molestowania na pasażerkach usług przewozowych.
  • Zazwyczaj młode, samotne kobiety korzystały z tych usług wracając od znajomych lub z klubu imprezowego.
  • Niestety wówczas stawały się łatwą “zdobyczą” dla brutalnych imigrantów ze Wschodu.
  • Teraz Bolt wprowadziło do swojej oferty możliwość transportu przez kobietą, aby inne pasażerki czuły się bezpieczniej.
  • Zobacz także: Ostatnia rozmowa Putina z Macronem przed wojną. Wielka naiwność francuskiego przywódcy

Nowa kategoria dostępna dla wszystkich kobiet w aplikacji Bolt, będzie łączyć pasażerki oraz kierowczynie. Odtąd każda użytkowniczka aplikacji będzie mogła zamówić przejazd z kierowczynią. Na początek nowa kategoria będzie dostępna w 9 polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.

Uruchomienie kategorii „Kobiety dla Kobiet” to kolejny nasz krok, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pasażerek i kierowczyń, ale ma głównie na celu zachęcenie kobiet do zawodu kierowcy. To także dowód na to, że jako firma chcemy się rozwijać i nieustannie polepszać jakość usług, świadczonych za pomocą naszej aplikacji

– przekazał Country Manager Bolt Paweł Kuncicki.

W aplikacji Bolt dla kierowców i kierowczyń dostępne jest rozwiązanie pozwalające na śledzenie przejazdu oraz przycisk alarmowy łączący z numerem alarmowym 112 bezpośrednio z aplikacji. Ponadto kierowczynie będą miały możliwość odrzucenia przejazdu, np. w przypadku jeśli stwierdzą, że został on zamówiony przez mężczyznę.

Plaga gwałtów w Warszawie

Warto przypomnieć, ze m.in. na łamach Mediów Narodowych opisywaliśmy przypadki gwałtów i molestowania na Polkach, które padły ofiarą imigrantów z Bliskiego Wschodu. Co najmniej 20 kobiet padło do tej pory ofiarą przemocy seksualnej.

Przypomnieć należy chociażby przypadek z końca marca, gdzie 30-letni Turkmen wykorzystał seksualnie swoją pasażerkę. Czekał on na dogodny moment, gdy jej partner opuści pojazd. Wówczas zamiast odwieźć ją do mieszkania, zatrzymał się nieopodal stacji benzynowej i zgwałcił odurzoną alkoholem kobietę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

spottedlublin.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY