Francja: Atak na posterunek po interwencji na imigranckim blokowisku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay.com

Posterunek policji został obrzucony racami i fajerwerkami, na co stróże prawa odpowiedzieli za pomocą gazu łzawiącego.

Francuskie miasto Bois-l’Abbé było świadkiem zatrzymania jednego z uczestników bójki odbywającej się podczas meczu piłki nożnej. Schwytany postanowił spróbować swoich sił aktorskich, i udawać pobitego przez policjantów. Gra chuligana okazała się na tyle przekonująca, że jego koledzy postanowili dokonać zemsty na funkcjonariuszach.

Wkrótce posterunek policji został obrzucony racami i fajerwerkami, na co stróże prawa odpowiedzieli za pomocą gazu łzawiącego. Reda Belhaj, sekretarz wydziału Unité SGP Police FO, oznajmiła:

To już drugi atak wymierzony w ten posterunek policji w ciągu 15 dni. Mamy do czynienie z nieuzasadnioną przemocą. Jest coraz mniej personelu i coraz więcej ataków. Nie możemy zaakceptować tego, że nasi koledzy nie mogą pracować bezpiecznie.

Loïc Walder, krajowy delegat Związku Policji UNSA, z kolei dzieli się:

Ataki na komisariat policji w Champigny są niestety regularne. Powtarzanie się tych ataków świadczy o codziennej nieufności, jaka narasta wobec policji w niektórych dzielnicach. Nasi koledzy, którzy borykają się z tą sytuacją od jakiegoś czasu, żyją w stresie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Magna Polonia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY