Melnyk zapracował na awans? Sensacyjne wiadomości z Berlina

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrij Melnyk

Andrij Melnyk / Fot. Twitter

Ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk według dziennika "Bild" może zostać wkrótce odwołany ze swojej dotychczasowej funkcji. Niestety wbrew pozorom, będzie to oznaczało awans na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych w ukraińskim rządzie.
  • Kilka dni temu ukraiński ambasador w Niemczech Andrij Melnyk wypowiedział kontrowersyjne opinie w rozmowie z niemieckim dziennikarzem.
  • Stwierdził on, że II RP była wrogiem dla Ukraińców na równi z nazistowskimi Niemcami i bolszewicką Rosją.
  • Niestety jak informuje “Bild” ambasador ma zostać odwołany ze stanowisko, jednakże nie będzie to twarde lądowanie.
  • Wbrew pozorom i deklaracjom ukraińskiego ministerstwa spraw zagranicznych o tzw. prywatnych opiniach Melnyka ma otrzymać awans.
  • Jak podaje anonimowe źródło w Kijowie, ukraiński dyplomata ma zostać wiceministrem spraw zagranicznych.
  • Zobacz także: Sumliński: Słowa ambasadora Ukrainy to naplucie Polakom w twarz [NASZ WYWIAD]

Niestety ukraiński ambasador w Berlinie według najnowszych informacji niemieckich mediów, ma zostać uhonorowany tzw. degradacją poprzez awans. Miałby on zostać odwołany ze stanowiska ambasadora i objąć funkcję wiceministra spraw zagranicznych w ukraińskim rządzie.

Melnyk jest od 8 lat ambasadorem Ukrainy w Niemczech. Kilka dni temu wywołał oburzenie mówiąc m.in., że ludobójstwo dokonane przez ukraińskich szowinistów na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, to jest bezpośrednie pokłosie polityki, jaką miały rzekomo prowadzić ówczesne władze Polski

W wywiadzie udzielonym wcześniej powiedział także, że w czasach II RP Polska była dla Ukraińców w tamtym czasie takim samym wrogiem jak nazistowskie Niemcy i ZSRR.

Twierdził także, że Stepan Bandera nie był masowym mordercą Żydów i Polaków, a jego rzekomy antysemityzm jest wymysłem rosyjskiej narracji.

Jak donosi dziś dziennik ‘Bild”, cytując anonimowe źródła w Kijowie, ambasador ma wkrótce awansować. Przewidziane jest dla niego stanowisko wiceministra spraw zagranicznych.

Ministerstwo złożyło taką ofertę prezydentowi Ukrainy. W Kijowie Andrij Melnyk jest wysoko ceniony za swoją pracę

– podaje anonimowe źródło z ukraińskiego rządu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rp.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY